недела, септември 24, 2017

(ФОТО) Девет типа на гради кои ги имаат жените, еве како...

Гради во облик на круг 2.Исток Запад 3. Поставена страна 4. Пад на солза 5. Тенки гради 6. Асиметрични 7. Форма на колона 8. Опуштени 9. Атлетски гради  

Голема санта мраз се излизга од Антарктикот во море

Голема санта мраз се излизга во морето откако претходно се одвои од ледениот брег Ларсен на Антарктикот, објави во сабота Би-Би-Си. Најновите сателитски снимки покажуваат...

Саудиски свештеник: Жените имаат четвртина мозок

На саудискиот свештеник Сад ал Хиџри му е забрането проповедање поради коментарот дека жените имаат четвртина мозок и оти не треба да им се...

Три хороскопски знаци кои ги очекува прилив на пари во октомври

Месецот октомври според астро прогнозите најмногу ќе им донесе среќа на лицата кои се родени во овие хороскопски знаци. Овен – октомври е поволен период, бидејќи...

Ретко кој слушнал за неа а лечи се – Oваа билка...

Чичокот е билка која се смета за кралица на речните брегови, ливадите и полињата, а помага за многу болести. Помага за прочистување на крвта,  помага...

Внимателно: 5 митови за кондомите во кои многумина сè уште веруваат

Презервативот или кондомот е контрацепциско средство со најраширена употреба. Освен заштита од несакана бременост, има голема улога и во спречување на ширење на сексуално преносливи...

Рецепт за вечна љубов: Се чита за 15 секунди, а поуката...

Секој заљубен пар преба да исполни само една задача. Ако успее во тоа, нивната љубов ќе трае вечно а тие засекогаш ќе бидат заедно. Тукушто...

Поради цртеж со пенис повлечена е епизода на „Пчеличката Маја“

„Нетлфликс“ повлече епизода од анимираната серија „Пчеличката Маја“, откако родител забележал цртеж во облик на пенис врежан во дрвото во позадината во една сцена...

СПОНЗОРИРАНО

СКОПСКИ ЛИК

СЛЕДИ НÈ НА FACEBOOK

Close