вторник, октомври 17, 2017

Норвешка ќе гостува во Скопје на 11 ноември

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација на 11 ноември ќе одигра пријателски натпревар со селекцијата на Норвешка на арената „Филип Втори“ во Скопје. Македонија досега има одиграно...

Сите што се на Wifi конекција се во опасност

Неодамна започнаа да кружат информации дека протоколот за шифрирање на WPA2, што го штити вашиот безжичен рутер и поврзаните уреди, бил пробиен од хакерите. Ова...

Дневен хороскоп Вторник (17.10.2017)

Овен (21.03 – 20.04) Ќе имате впечаток дека не се баш сите искрени кон вас во вистинска мера. Во љубовта важно е да се отворите...

За сите кои веруваат во хороскопот ова мора да го знаат

Дознајте со кој знак ќе имате најдобра соработка, кој најмногу ќе ве сака и со кого ќе бидете главна ѕвезда на забавите. Овен Родените во овој...

Мајка предупредува: Поради зачин кој сите го имаме дома го загубив...

Млада мајка од Кентаки,Бриана Ридер, предупредува со нејзината тажна приказна до сите млади мајки да внимаваат на овој зачин, кои сите го имаат по...

(НОВО ВИДЕО) Ивона Талевска и денеска на мајтап на социјалните мрежи

Од вчера на социјалните мрежи кружи видеоснимка на која новинарка-дописник се јавува во живо од терен во вестите на Сител, а среде разговор ѝ...

Трета среќа за Меси: Фудбалерот очекува принова во семејството – Фото

Лионел Меси имаше фантастична недела во која успеа да ја спаси Аргентина и со хет-трик против Еквадор да ја донесе до Светското првенство во...

Мораеш објави селфи: Ви благодарам на пораките што ми ги испративте,...

Рожерио Мораеш вчера беше пуштен на домашно лекување, откако му беше извршен хируршки зафат на носот, Но не ги заборави неговите фанови. Пивотменот на...

СПОНЗОРИРАНО

СКОПСКИ ЛИК

СЛЕДИ НÈ НА FACEBOOK

Close