Пејачката признала дека го удира своето дете по задникот – родителите ја нападнале за физичко малтретирање

loading...

Доколку постои една позната “мама” која не се плаши да ја каже вистината, тогаш тоа е пејачката Кели Кларксон.

Таа неодамна признала дека ја удира својата тригодишна ќерка по задникот кога тоа е потребно. Нормално, нејзината изјава веднаш предизвикала контроверзии бидејќи многу родители ја нападнале за физичко малтретирање на детето.

https://www.instagram.com/p/BSz2DHolQhR/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_legacy

Кели е горда мајка на четири деца. Таа со сопругот Брендон заедно имаат две деца – тригодишното девојче Ривер Роуз и едногодишното момче Ремингтон, а пејачката е маќеа и на децата на Брендон од минатата врска – Савана и Сет.

Full gallery of #LoveSoSoft BTS is live y'all!! Link in bio!

A post shared by Kelly Clarkson (@kellyclarkson) on

“Никогаш не преоѓам на нешто повеќе од еден удар по задникот и под тоа не подразбирам употреба на сила”, признала 35-годишната пејачка во едно неодамнешно интервју и додала дека прво ја предупредува својата ќерка да престане со своето однесување.

Познатата мајка исто така изјавила дека и таа како дете била воспитувана на истиот начин и дека не гледа ништо лошо во тоа:

“Тоа е многу незгодна работа кога сте во јавност бидејќи луѓето веднаш почнуваат да осудуваат, но јас сметам дека нема ништо лошо во удирањето по задникот доколку тоа е потребно. И мојата мајка понекогаш ме удираше по задникот, па јас испаднав добра личност”, изјавила пејачката.

https://www.instagram.com/p/BU-Kol7FcF_/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_legacy

И додека едни застанале на нејзина страна, се појавиле и родители кои веднаш го осудиле ваквото однесување, нарекувајќи го “физичко малтретирање”. Ваквиот начин на воспитување засекогаш ќе остане “жешка тема” која предизвикува расправа помеѓу родителите.