(ФОТО) Борко Ристовски со лавовски патики тргнува во борба на ЕП во Хрватска

loading...

Патиките специјално се дизајнирани со него, што треба да претставува дополнителен мотив за македонскиот „министер за одбрана“.

Инаку, македонската ракометна репрезентација вчера допатува во Загреб и во сабота ќе го има првиот меч на Европското првенство во Хрватска.

Стартуваме против Словенија во 19.30 часот. Се надеваме дека овие патики ќе му донесат среќа на Борко и на Македонија.