недела, декември 17, 2017

Експлозија во Аеродром, уништен Мерцедес – Фото

Експлозија околу 4 часот изутрина ги разбудила жителите на улица „Јане Сандански“ во Аеродром, пишува Вечер. Според порталот, жители на блиската зграда сведочеле дека експлодирала...

Исчистени 27 депонии и 22 зелени потези во општина Аеродром

Санирани се 27 депонии и уредени 22 зелени потези на територијата на Општина Аеродром во рамки еко-акцијата што од 29 ноември до 4 декември...

Голема екоакција во општина Аеродром

Денеска почна големата екоакција во Општина Аеродром, која се реализира во соработка со Град Скопје и неговите јавни претпријатија. Како што велат од општината,...

Се воведува двосменско работење на комуналните инспектори во Аеродром

Комуналните инспектори на општина Аеродром од денеска ќе работат во две смени. Тие ќе бидат достапни секој ден од 8:30 до 22:30 часот, вклучувајќи...

Загаденоста во Лисиче и Куманово повторно опасна по здравјето!

Загаденоста на воздухот во скопската населба Лисиче и во градот Куманово е екстремно висока и претставува опасност по здравјето на граѓаните. Синоќа во Лисиче концентрацијата...

Изводи од матичните книги ќе се добиваат и во канцеларија во...

Жителите на Општина Аеродром од денеска ќе може да добијат извод од матичните книги на родени, на венчани и на починати во новоотворената Канцеларија...

Запалени три автомобили во близина на убиството на Мартин Јанушев

Три автомобили биле опожарени вчеравечер во скопската населба Аеродром, во близина на зградата, каде пред две недели беше убиен младиот Мартин Јанушев. Според информацијата на...

Почна чистење на депониите во oпштина Аеродром

Во општина Аеродром почна чистењето на депониите на три локации: Мичурин, кај Железничката станица, во населбата Лисиче спроти амбулантата и покрај булеварот „Србија“ во...

Почна чистење на депониите во Општина Аеродром

Вчера почна чистење на депониите во Општина Аеродром, и тоа, на три најкритични локации: Мичурин кај Железничката станица, во населбата Лисиче спроти амбулантата и...

Децата од Лисиче да ја проверат крвта за присуство на тешки...

Изминативе неколку денови измерените вредности на ПМ10 честичките се за седум до осумпати над дозволеното ниво во сите скопски општини. Скопјани се гушат. Изминативе неколку...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ