четврток, февруари 22, 2018

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Сообраќајна несреќа кај Ред Кафе во Аеродом – Фото

Предмалку се случи сообраќајна несреќа на улицата кај Ред Кафе во скопски Аеродром, место на која многу често има голем број на несреќи.  Поради...

Ќе се подобруваат условите за возење на велосипед во Аеродром

Соработка за изнаоѓање велосипедски инфраструктурни решенија со поставување вело-ленти и вело-патеки на општинските улици, нови сообраќајни решенија за намалување на брзината на движење на...

Дел од Аеродром утре без струја

Заради закажани технички зафати денеска без електрична енергија ќе останат делови од општина Аеродром. Како што соопшти РЦУК, во периодот од 11:00 до 11:30 часот...

Маж со нож и сукало им се заканувал на вработени на...

Вработен во Агенција за обезбедување вчера пријавил дека на бензинска пумпа на бул. „Србија“ околу 21:40 часот вработените биле вознемирувани од маж кој кон...

Трујат кучиња со игли и шрафови во месо кај Ново Лисиче...

Граѓани на социјалните мрежи објавија слика од отровно месо поставено кај патеката покрај Вардар во Ново Лисиче. Месото е наполнето со игли и шрафови...

Разбојник „олеснил“ аптека во Аеродром за 800 евра

Непознат сторител синоќа со закана со пиштол ограбил аптека на булеварот „Јане Сандански“ во Скопје. Од МВР информираат дека сторителот со закана со пиштол, од...

Кражба во стан во Аеродром, штетата 500.000 денари

На 26 декември во 11.28 часот, С.П.(50) од Скопје пријави дека во периодот од 13 часот на 25 декември до 10.30 часот на 26...

Догодина за секое прваче во Oпштина Аеродром надомест од 3.000 денари

Фокусот на Општина Аеродром во претстојниот период ќе бидат заштита на животната средина и подобри услови за образование и грижа за младите. На вчерашната...

Исечени две стари тополи на булвар „Србија“

Екипи на ЈП „Паркови и зеленило“ денеска исекоа две стари и суви тополи на булевар „Србија“. Двете тополи претставуваа  закана по сигурноста и безбедноста...

Двајца скопјани и малолетник извршиле 16 кражби во автомобили во Аеродром

Скопската полиција поднесе кривична пријава против Г.М. (31), К.П. (25) и уште едно 16-годишно лице сите од Скопје поради постоење основи на сомнение за...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ