вторник, јануари 16, 2018

Кражба во стан во Аеродром, штетата 500.000 денари

На 26 декември во 11.28 часот, С.П.(50) од Скопје пријави дека во периодот од 13 часот на 25 декември до 10.30 часот на 26...

Догодина за секое прваче во Oпштина Аеродром надомест од 3.000 денари

Фокусот на Општина Аеродром во претстојниот период ќе бидат заштита на животната средина и подобри услови за образование и грижа за младите. На вчерашната...

Исечени две стари тополи на булвар „Србија“

Екипи на ЈП „Паркови и зеленило“ денеска исекоа две стари и суви тополи на булевар „Србија“. Двете тополи претставуваа  закана по сигурноста и безбедноста...

Двајца скопјани и малолетник извршиле 16 кражби во автомобили во Аеродром

Скопската полиција поднесе кривична пријава против Г.М. (31), К.П. (25) и уште едно 16-годишно лице сите од Скопје поради постоење основи на сомнение за...

Марин апелира до граѓаните да не оставаат отров по нападот на...

Градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин, испрати апел до граѓаните да не оставаат отров на јавни површини откако синоќа ротвајлер во Ново Лисиче нападна...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Повредите на едно од децата искасани од кучето во...

На социјалните мрежи од вчеравечер кружат фотографии на кои се гледаат повредите кои девојче ги здоби при нападот на куче кој синоќа се случи...

Експлозија во Аеродром, уништен Мерцедес – Фото

Експлозија околу 4 часот изутрина ги разбудила жителите на улица „Јане Сандански“ во Аеродром, пишува Вечер. Според порталот, жители на блиската зграда сведочеле дека експлодирала...

Исчистени 27 депонии и 22 зелени потези во општина Аеродром

Санирани се 27 депонии и уредени 22 зелени потези на територијата на Општина Аеродром во рамки еко-акцијата што од 29 ноември до 4 декември...

Голема екоакција во општина Аеродром

Денеска почна големата екоакција во Општина Аеродром, која се реализира во соработка со Град Скопје и неговите јавни претпријатија. Како што велат од општината,...

Се воведува двосменско работење на комуналните инспектори во Аеродром

Комуналните инспектори на општина Аеродром од денеска ќе работат во две смени. Тие ќе бидат достапни секој ден од 8:30 до 22:30 часот, вклучувајќи...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ