недела, март 18, 2018

Во општина Аеродром се отвора канцеларија на УЈП за поднесување годишни...

Граѓаните на општина Аеродром од понеделник до 16 март ќе може да ги поднесуваат годишните даночни пријави за 2017 година во просториите на општината. -...

Родители од градинката во Аеродром: Да не се преземаат никакви мерки...

Тие потпишале изјава во која изразуваат задоволство од начинот на кој воспитувачката се грижи, односно се грижела за нивните деца и децидно бараат да...

Општина Аеродром: 300.000 денари поддршка за децата со аутизам од социјално...

Градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин, заедно со министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, и амбасадорот на Република Бугарија, Иван Петков, го...

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Сообраќајна несреќа кај Ред Кафе во Аеродом – Фото

Предмалку се случи сообраќајна несреќа на улицата кај Ред Кафе во скопски Аеродром, место на која многу често има голем број на несреќи.  Поради...

Ќе се подобруваат условите за возење на велосипед во Аеродром

Соработка за изнаоѓање велосипедски инфраструктурни решенија со поставување вело-ленти и вело-патеки на општинските улици, нови сообраќајни решенија за намалување на брзината на движење на...

Дел од Аеродром утре без струја

Заради закажани технички зафати денеска без електрична енергија ќе останат делови од општина Аеродром. Како што соопшти РЦУК, во периодот од 11:00 до 11:30 часот...

Маж со нож и сукало им се заканувал на вработени на...

Вработен во Агенција за обезбедување вчера пријавил дека на бензинска пумпа на бул. „Србија“ околу 21:40 часот вработените биле вознемирувани од маж кој кон...

Трујат кучиња со игли и шрафови во месо кај Ново Лисиче...

Граѓани на социјалните мрежи објавија слика од отровно месо поставено кај патеката покрај Вардар во Ново Лисиче. Месото е наполнето со игли и шрафови...

Разбојник „олеснил“ аптека во Аеродром за 800 евра

Непознат сторител синоќа со закана со пиштол ограбил аптека на булеварот „Јане Сандански“ во Скопје. Од МВР информираат дека сторителот со закана со пиштол, од...

Кражба во стан во Аеродром, штетата 500.000 денари

На 26 декември во 11.28 часот, С.П.(50) од Скопје пријави дека во периодот од 13 часот на 25 декември до 10.30 часот на 26...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ