вторник, јануари 16, 2018

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Повредите на едно од децата искасани од кучето во...

На социјалните мрежи од вчеравечер кружат фотографии на кои се гледаат повредите кои девојче ги здоби при нападот на куче кој синоќа се случи...

Паника меѓу жителите на Аеродром – Црви ги преплавија зградите во...

Ситни црви преплавија дел од зградите во скопската населба Аеродром. Жителите од улицата Владимир Комаров во шок. Се жалат дека ваквата слика била застрашувачка. Мара...

Марин апелира до граѓаните да не оставаат отров по нападот на...

Градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин, испрати апел до граѓаните да не оставаат отров на јавни површини откако синоќа ротвајлер во Ново Лисиче нападна...

Утрово под закана од оружје ограбена банка во Аеродром

Непознато лице утрово околу 11.30 часот извршило грабеж на експозитура на Стопанска банка во населба Аеродром лоцирана на улица „1613“. Крадецот со закана со оружје...

Запалени три автомобили во близина на убиството на Мартин Јанушев

Три автомобили биле опожарени вчеравечер во скопската населба Аеродром, во близина на зградата, каде пред две недели беше убиен младиот Мартин Јанушев. Според информацијата на...

Толпа нападнале и го расекле на главата малолетник во Аеродром

Малолетник бил нападнат со тупаници и железни предмети од повеќе лица, на булеварот „Јане Сандански“ во ТЦ Бисер. Напаѓачите го удирале момчето во пределот на...

Експлозија во Аеродром, уништен Мерцедес – Фото

Експлозија околу 4 часот изутрина ги разбудила жителите на улица „Јане Сандански“ во Аеродром, пишува Вечер. Според порталот, жители на блиската зграда сведочеле дека експлодирала...

Кражба во стан во Аеродром, штетата 500.000 денари

На 26 декември во 11.28 часот, С.П.(50) од Скопје пријави дека во периодот од 13 часот на 25 декември до 10.30 часот на 26...

Убиецот од Аеродром за МВР сеуште непознат, медиумите шпекулираат со името

Иако дел од медиумите веднаш по грозоморното убиство во скопската населба Аеродром објавија дека убиецот на младиот фудбалер е криминалец од подземјето, кој ѝ...

(ФОТО) Тешка сообраќајка во населбата Аеродром – Сообраќајот блокиран

Тешка сообраќајка се случи околу пладне на булеварот Јане Сандански во скопската населба Аеродром. Според информациите од терен во моментов е блокиран сообраќајот од...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ