Аеродром

Нов парк за миленици во Ново Лисиче

Скопје добива уште еден нов парк за миленици. Истиот е лоциран во Ново Лисиче, Општина Аеродром, во паркот долж булеварот АСНОМ, до седиштето на...

Нови фасади на 18 згради во Аеродром

Општина Аеродром склучи договор за изработка на проекти за реконструкција на фасади на 18 најоштетени станбени објекти на нејзината територија во вредност од околу...

Ученици од општина Аеродром во посета на Амбасадата на Велика Британија

Градоначалникот на општина Аеродром, Ивица Коневски, заедно со 10 ученици од осумте основни училишта, кои ќе одат на настава во Лондон, како и претставници...

Обука за невработени лица во општина Аеродром

Општина Аеродром информира дека  утре со почеток од 14:00 часот во просториите на Општината ќе се одржи обука, во соработка со Националната агенција за...

Без струја утре делови од Центар, Аеродром и Сарај

Дел од корисниците од општините Центар, Аеродром и Сарај утре ќе останат без електрична енергија заради закажани технички зафати, информираат од РЦУК-Скопје. Во периодот од...

OОУ „Љубен Лапе“ од Аеродром одбележа 30 години постоење

Вчера, 20.10.2016 година, ООУ „Љубен Лапе” го одбележа 30-годишното постоење на училиштето, период проткаен со успешна воспитно-образовна работа. По повод празникот на училиштето – денот...

Се комплетира булеварското поврзување на Кисела Вода, Аеродром и Гази Баба,...

Градоначалниците на Град Скопје и општина Кисела Вода, Коце Трајановски и Билјана Беличанец Алексиќ, денеска извршија увид во градежните работи на пробивањето на булеварот...

Утревечер делови од Аеродром и Ново Лисиче ќе останат без вода

Корисниците од високата зона на населбите Аеродром и Ново Лисиче утре ќе останат без вода. Како што извести ЈП „Водовод и канализација“ утре, 11 август,...

Жителите на Кисела Вода, Гази Баба и Аеродром ќе се поврзат...

Жителите на трите скопски општини Кисела Вода, Гази Баба и Аеродром ќе се поврзат со булевар. Градежните активности за проширувањето на булевар Србија и...

Вело-остров во паркот „Јане Сандански“ во Аеродром

Под мотото „Вклучи се за здрава животна средина!“ денеска ќе биде промовирано паркиралиште за велосипеди во паркот „Јане Сандански“ во општина Аеродром. Вело-островот е донација...

НАЈНОВИ

loading...