Аеродром

Општина Аеродром: Земи шише вода и подари му живот на најблиското...

Општина Аеродром ја поддржува иницијативата на Карло Змајшек, жител на Општина Аеродром и апелира и другите да го следат неговиот пример за подигање на...

Овие претстави ќе се одиграат на Фестивалот „Гола Месечина“

Ова се претставите што ќе може да ги погледнете во официјалната конкуренција: 18.06.2018 „Једваносимсобоакаломистобо“ од Нејра Бабиќ и Алеш Курт, режија: Алеш Курт – Сараевски...

Закрчен сообраќај, во понеделник внимавајте низ Аеродром

закрчен сообраќај
Малиот мост на улицата „Ѓорѓи Капчев“ во Општина Аеродром во понеделник ќе биде затворен за собраќај. Од општината соопштија дека мостот ќе биде затворен поради...

Утре Коњаниците тргнуваат за Крушево

илинденски марш 2016, општина Аеродром
„Илинденскиот марш 2016“ ќе стартува утре, 27-ми јули (среда), во 17:30 часот од паркот Јане Сандански во Општина Аеродром, која е традиционално покровител на...

Расцветаа јапонските цреши во Аеродром – Галерија

Во „Паркот со авион“ расцветаа јапонските цреши, каде има насадено над 300 садници само од овој вид. Инаку, од есента наваму во општина Аеродром во...

Се асфалтираат дел од велосипедските патеки во Аеродром

Екипи на Град Скопје и на ЈП „Улици и патишта“ ги оформуваат и асфалтираат велосипедските патеки од Рутата 2 од проектот „Скопје велоград 2017“. Како...

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Сообраќајна несреќа кај Ред Кафе во Аеродом – Фото

Предмалку се случи сообраќајна несреќа на улицата кај Ред Кафе во скопски Аеродром, место на која многу често има голем број на несреќи.  Поради...

Уште 4 згради во Аеродром ќе добијат нови фасади

Деновиве продолжува проектот за реконструкција на уште 4 фасади во Општина Аеродром. Станува збор за улиците „Петар Ацев“ број 22 и 15, „23 Октомври“ број...

Вечерва почнува фестивалот „Гола Месечина“

Петтиот Меѓународен фестивал „Гола Месечина“ почнува вечерва во 21 часот и ќе трае до недела, 24-ти јуни. – Ќе имаме задоволство да гледаме 7 претстави,...

Почна чистење на депониите во Општина Аеродром

Вчера почна чистење на депониите во Општина Аеродром, и тоа, на три најкритични локации: Мичурин кај Железничката станица, во населбата Лисиче спроти амбулантата и...

НАЈНОВИ

loading...