Аеродром

Броеви за пријавување на загадувачи во Скопје

Доколу во вашата населба има несовесни граѓани кои енормно го загадуваат воздухот, за вас издвоивме неколку контакти каде што можете да се обратите и...

Маж со нож и сукало им се заканувал на вработени на...

Вработен во Агенција за обезбедување вчера пријавил дека на бензинска пумпа на бул. „Србија“ околу 21:40 часот вработените биле вознемирувани од маж кој кон...

(ГАЛЕРИЈА) Парк како од бајка, жителите на Горно Лисиче уживаат во...

Од неодамна граѓаните на Горно Лисиче уживаат во нов прекрасен парк. Ова денес на својата фејсбук страна го соопшти Ивица Коневски, градоначалник на општина Аеродром. Погледнете...

Тешка сообраќајка утрово во Аеродром, загина мотоциклист – Фото

Во страшна сообраќајка која утрово околу 7.00 часот се случи во скопската населба Ново Лисиче загина мотоциклист, објавуваат граѓани на Фејсбук страницата Ѕид на...

Детали: Возач на мопед во животна опасност по сообраќајка во Скопје

Вчера во 18.10 часот во Скопје, на бул. „Јане Сандански“ се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „Рено Флуенце“ со скопски регистарки ознаки, управувано од О.И....

Во општина Аеродром се отвора канцеларија на УЈП за поднесување годишни...

Граѓаните на општина Аеродром од понеделник до 16 март ќе може да ги поднесуваат годишните даночни пријави за 2017 година во просториите на општината. -...

Акција за расчистување мини депонии во општина Аеродром

Општина Аеродром од денеска во соработка со јавните претпријатија „Паркови и зеленило“ и „Комунална хигиена“ почнува со акција за расчистување мини депонии. Од општина Аеродром апелираат...

Продолжен рокот и олеснети критериумите за парична помош за првачињата во...

Рокот за пријавување првачиња за еднократна парична помош од 3.500 денари што ги доделува Општина Аеродром на првоодделенчињата запишани во основните училишта на нејзината...

Експлозија во Аеродром, уништен Мерцедес – Фото

Експлозија околу 4 часот изутрина ги разбудила жителите на улица „Јане Сандански“ во Аеродром, пишува Вечер. Според порталот, жители на блиската зграда сведочеле дека експлодирала...

Нови улици и комунална инфраструктура во стар Аеродром

Деновиве се очекува да почне изградба на комунална инфраструктура и нови улици во урбаната заедница Стар Аеродром. Станува збор за изградба на инфраструктурни објекти (водоводна...

НАЈНОВИ

loading...