вторник, јануари 16, 2018

Утре без струја делови од пет скопски општини

Заради закажани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре од 08:20 и од 12:30 без електрична енергија ќе останат корисниците од дел од  населеното ...

Строгиот центар на Скопје без парно

Поради дефект на топловодна мрежа кај ТЦ Палома Бјанка, прекината била испораката на топлинска енергја во објекти на строгиот центар на Скоје, информираат од...

„Донеси стар уред и земи ваучер со попуст за нов“- акција...

Стари и дотраени телевизори, машини, шпорети, електрични уреди. Секој од нас ги чува во подруми и остави. Електронскиот отпад содржи помеѓу 600 и 1000...

Општина Центар ќе прави новогодишна прослава со пари од спонзори

Општина Центар ќе организира новогодишна прослава на сквер „Јадран“ со пари од спонзори. Градоначалникот Саша Богдановиќ рече дека и годинава ќе има прослава за Нова...

Центарот на Скопје без парно

Строгиот центар на Скопје утрово е без парно греење поради дефект на магистралниот вод од дистрибутивната топлинска мрежа од топлана Исток. Од компанијата „БЕГ“ која...

Утре без струја делови на Центар, Студеничани, Ѓорче, Сарај и Кисела...

Поради закажани технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа, корисницте на делови од Центар, Студеничани, Ѓорче Петров, Сарај и Кисела Вода во текот на утрешниот ден...

Без струја утре делови од Центар, Сарај и Карпош

Заради закажани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија утре ќе останат дел од корисниците во повеќе скопски општини, соопшти РЦУК-Скопје по...

Во вторник без струја корисници од голем број на општини во...

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека, на ден 24.10.2017 год. (вторник), заради закажани технички зафати, без електрична енергија ќе останат: Во периодот од...

Спремете се навреме – Eве кои општини ќе останат утре без...

Прекин во водоснабдувањето утре од 9 часот ќе имаат дел од корисниците од улиците „11 Октомври“, „Димитрие Чуповски“ и „Македонија“. Како што информира РЦУК-Скопје, прекинот е поради санирање...

Без струја во понеделник дел од општина Центар

Поради закажани технички зафати во електро-системот, во понеделник (16 октомври) без струја ќе биде дел од општина Центар. Од РЦУК Скопје информираат дека во понеделник,...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ