Центар

На 23-ти декември отворање на “Боемска улица” 2

Нов простор за релаксација и уживање  во Центар. Имено, на 23.12.2016 година, петок, се подготвува свеченото отворање на вториот дел од „Боемска улица“. Настанот ќе...

Во вторник без струја корисници од голем број на општини во...

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека, на ден 24.10.2017 год. (вторник), заради закажани технички зафати, без електрична енергија ќе останат: Во периодот од...

Без струја утре делови од општините Аеродром и Центар

Без електрична енергија утре ќе останат дел од корисниците од ул. 10 во с. Долно Лисиче и дел од истото село во Општина Аеродром,...

Броеви за пријавување на загадувачи во Скопје

Доколу во вашата населба има несовесни граѓани кои енормно го загадуваат воздухот, за вас издвоивме неколку контакти каде што можете да се обратите и...

Без вода утре дел од општина Центар

Поради дефект на вентил во шахта на булеварот „Св. Климент Охридски“ утре од 10 часот без вода ќе бидат дел од улиците „Дебарца“, „Никола...

ООУ „11 Октомври“ го прослави својот 61 роденден

Основното училиште  „11 Октомври“, од општина Центар, денеска  го прослави својот ден. Ова училиште оваа година слави 61 година од своето постоење. Од клупите на нашето училиште, посочи...

Нова монтажна гаража зад трговскиот центар “Буњаковец”

Жителите околу трговскиот центар „Буњаковец“, персоналот, купувачите и посетителите на трговскиот центар добија нов монтажен јавен паркинг. Гаражата има површина од 1.850 метри квадратни,...
без струја

Едночасовниот прекин на снабдувањето со електрична енергија било поради верверици

Две верверички или куни заглавени во трафостаница била причината за повеќе од едночасовниот прекин на снабдувањето со електрична енергија во скопските населби Аеродром, Центар...

Дел од Гази Баба и Центар утре без вода

Корисниците на дел од М.Т.В., дел од Крњево, дел од Керамидница и бензинската пумпа Макпетрол утре ќе бидат без вода поради промена на затварач...

Општина Центар проверува дали може да ја откаже новогодишната прослава

Иницијативата од Србија за откажување на новогодишните прослави на градските плоштади за парите да се пренаменат за хуманитарни цели, почна да се прифаќа и...

НАЈНОВИ

loading...