Центар

Нова монтажна гаража зад трговскиот центар “Буњаковец”

Жителите околу трговскиот центар „Буњаковец“, персоналот, купувачите и посетителите на трговскиот центар добија нов монтажен јавен паркинг. Гаражата има површина од 1.850 метри квадратни,...

Дебармаалци утре на протест: Вратете ни ги тротоарите!

Окупираните тротоари, неконтролираното градење, нерешениот паркинг простор и лошиот режим за дотур на роба, го направија маалото небезбедно за живеење. Ова се вели во...

Општина Центар по 50 години ја реконструира улицата Бигла на Водно

По речиси 50 години, жителите на улицата Бигла на Водно нема да живеат во кал и прашина. Општина Центар ја започнува реконструкцијата на улицата...

Заврши реконструкцијата на градинката „Корчагин“ во Центар

По речиси четири децении од неговото пуштање во употреба, матичниот објект на градинката „Корчагин“ во центарот на Скопје е реконструиран. Заменети се 102 прозорци...
Центар реконструирани игралишта

Општина Центар комплетно реконструираше 4 детски игралишта во “Градски Ѕид“

 На барање и во договор со жителите, општина Центар комплетно ги реконструираше детските игралишта во четири сегменти на Градски Ѕид. Децата сега можат да уживаат...

Без струја утре повеќе населби во Скопје

Без електрична енергија утре неколку часа ќе бидат корисниците во делови од општините Центар, Сопиште, Кисела Вода, Аеродром и Ѓорче Петров. РЦУК по известување од...

Повторно ќе се врти лево од булеварот „Климент Охридски” кон Центар

На раскрсницата на булеварот „Климент Охридски“ и „Митрополит Гологанов“, кај студентскиот дом „Кузман Јосифовски-Питу“ повторно ќе се вози по старо, односно ќе биде дозволено...

Без струја утре делови од Центар, Карпош и Ѓорче Петров

Делови од општините Центар, Карпош и Ѓорче Петров утре во различни временски интервали ќе немаат струја, соопшти денеска Регионалниот центар за управување со кризи. Повикувајќи...

Дел од општина Центар утре без вода

Прекин во водоснабдувањето утре од 8 часот ќе имаат корисниците од улицата „Никола Вапцаров“ и дел од корисниците од улиците „Максим Горки“ и „11-ти...

Општина Центар ја реконструираше улицата „Партениј Зографски“ на Водно

На улицата „Партениј Зографски“ на Водно не е интервенирано од нејзината изградба во далечните 60-ти години. Граѓаните се жалеа на ударните дупки, испуканиот и...

НАЈНОВИ

loading...