Република

Правилник: Да викнете полиција или да потпишете Европски извештај?

„Европскиот извештај – Извештај за сообраќајна незгода“ е образец изготвен од Националното биро за осигурување на Република Македонија. Истиот се добива бесплатно од друштвото...

Апсења на граничните премини „Табановце“ и аеродромот во Скопје

Вчера во 13 часот и 50 минути на Граничен премин Аеродром Скопје, при пасошка контрола, било констатирано дека 23- годишниот Ј.А од село Арачиново,...

СИЛВИЈА НОСИ СТУДЕН БРАН, ВРНЕЖИ, ГРМЕЖИ, ДРАСТИЧЕН ПАД НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ И...

Од утре доцна попладне и навечер ќе започне да дува умерен до засилен ветер од северен правец со што од север ќе започне да...

САМО СО ЛИЧНИ КАРТИ наскоро низ цел Западен Балкан

Македонските државјани наскоро ќе можат да патуваат без пасоши, односно само со лични карти низ цел Западен Балкан, откако Собранието го објави указот за...

СИЛВИЈА: НАЈНОВИ ДЕТАЛИ

Циклонот СИЛВИЈА останува да влијае на времето кај нас и денес и следните денови. Вотекот на денешниот четврточен ден времето во државава ќе биде променливо...

ПОРОЕН ДОЖД, ГРМЕЖИ И СИЛЕН ВЕТЕР ВО ПЕЛАГОНИСКО ВЕЧЕРВА – ДЕТАЛИ

Во моментов олуен систем во Пелагониско - се движи кон Охридско и југозапад. Носи пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Можна е појава на...

ЗАПОЧНУВА ЛЕТОТО: НАЈНОВА ДЕТАЛНА АНАЛИЗА ЗА ОВА ЛЕТО – ОЧЕКУВАЈТЕ ПОВЕЌЕ...

Утре (четврток) со почеток во 12:07 часот започнува летото. Според денешните најнови направени анализи нема да се поклопуваат со оние кој ги направивме пред околу...

ПЛАТА до 40.920 денари: 7 слободни позиции во ЈП Градски паркинг

Ј. П. ГРАДСКИ ПАРКИНГ СКОПЈЕ Врз основа на член 37 од Закон за јавните претпријатија (Сл. весник на РМ бр. 38/96, 9/97, 6/02, 19/02, 40/03,...

ЕКСКЛУЗИВНО: МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ ОТКРИВА ЗОШТО И КАКО СЕ ДАВААТ ИМИЊА НА...

Почитувани граѓани во изминатите неколку месеци Метеорологијата во државава значително напредува и поради тоа што започнавме со користење на имиња на циклоните и на...

ЗАРАБОТКА ПРЕКУ 5.000 ЕВРА МЕСЕЧНО: Еве што е потребно за одгледување...

Станува збор за одгледување на боровинки. Иако заработката е голема, нивното одгледување не е баш така едноставно. Боровинките се осетливи на многу фактори. Осетливи...

НАЈНОВИ

loading...