понеделник, февруари 19, 2018

СТРАВИЧНА СООБРАЌАЈКА КАЈ СТРУМИЦА: 15 лица повредени

Вчера во 18.50 часот на магистралниот пат Струмица-Радовиш се случила сообраќајна незгода во која учествувале пет возила. Во сообраќајната незгода учествувале автомобил БМВ, со скопски...

Скопјанец сексуално малтретирал охриѓанка

Охридската полиција поднесе кривична за задоволување полови страсти пред друг на јавни места против И.П. (25) од Скопје.  Тој, според МВР, на 28 минатиот...

Туристи останаа заглавени во Маврово- снемува храна за деца

Високиот снег ги отсече и селата Никифорови и Леуново, тврдат туристи кои се заглавени во викендички, јави Телма. – Ние сме во викендичка, три семејства,...

Од есенски дожд поплавени сите музеи и театри, министерот вети итна...

Драмскиот театар, Музејот на Македонија и Музејот на современа уметност се поплавени од дождот што врне изминативе два дена. Протекување на кровот и оштетувања...

Најстудено во Маврово, најмногу снег има во Ѓуриште

Најстудено изутринава е во Маврово каде се измерени – 7 степени, во Лазарополе, Крушево, Крива Паланка во – 6, во Штип, Ѓуриште и Берово...

Кривична за струмичкиот доктор кој со автомобил влечеше кученце до смрт

Струмичката полиција поднесе кривична пријава против 61-годишниот К.З. од Струмица за сторено кривично дело „мачење животни“. К.З. на 26 ноември годинава со метален синџир го...

МЕТЕО: Од четврток промена, еве какво време не очекува деновиве

До среда ќе се задржи стабилно и суво време со умерена до значителна облачност и претежно со слаб јужен ветер. Дневните температура во овие...

Гори борова шума над Зајас – Огнот се шири кон куќите

Гори борова шума и сува трева во близина на кичевските села Зајас и Страгомишта, а пожарот се заканува да ги зафати и куќите. Од...

МЕТЕО: Утрово сончево, а потоа промени

Времето во Македонија ќе биде сончево насекаде со негативни утрински температури, во текот на денот со умерена локална облачност повремено со умерен јужен ветер. Утринската...

Биотек Лабораторија воведе прв револуционерен тест за детекција на канцер на...

БИОТЕК Лабораторија повторно уникатна и единствена, во новата година воведе нови анализи кои не се работат во другите лаборатории, меѓу кои и револуционерната анализа:...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ