За влез во црква се наплаќа влезница од 60 денари!

Се наплаќа влез во некои од верските објекти во Скопје, се жалат туристите. Последниве неколку денови, низ социјалните мрежи се прошири една слика, каде јасно...

(ВИДЕО) Коњ ги искршил излозите на ресторани и хотели на Кеј...

Коњ кој заталкал на Кеј Македонија во Охрид утрово кршел стакла со кои се застаклени неколку ресторани од хотели на Кеј Македонија во Охрид. https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=O11OXW5W6pY Според...

Младиот Мартин Манасиевски по многуте први места во Македонија, го освои...

Младиот Мартин Манасиевски од Пробиштип веќе 12 години се занимава со бодибилдинг и е македонски шампион во Рowerlifting, а сега се натпреварува и во...

КРАЈНА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ПОПЛАДНЕВО И ВЕЧЕРВА: ВЛАДИМИР РАЗВИВА ОЛУЈНИ СИСТЕМИ! ЌЕ ИМА...

Во најголем дел од западната половина од државава ова рано попладне има развој на нестабилна облачност која е проследена со пороен дожд, електрични празнења...

ЧЕТИРИ ДЕНА ОДМОР, А ПОТОА СЛЕДУВА УШТЕ ЕДЕН СПОЕН ВИКЕНД ЗА...

Многу слободни денови во кои ќе можеме да уживаме се пред нас. Уште веднаш може да си испланирате некое патување за време на слободниот...

Папата ми рече дека Бог ме прифаќа таков каков што сум,...

Чилеанецот, Хуан Карлос Круз, кој бил сексуално злоупотребен од страна на католички свештеник, изјавил за Си-ен-ен дека папата Франциско во приватен разговор му рекол...

ВЛАДИМИР: СТРАШНО НЕВРЕМЕ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА БАЛКАНОТ!

Освен во нашата држава ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ циклонот ВЛАДИМИР до крајот на овој ден (среда) ќе донесе и во најголемиот дел од Балканскиот Полуостров (регионот). Буквално...

Супер вест за граѓаните: Милиони денари денеска ќе легнат на сметките...

Денеска ќе се исплатат 235 милиони денари или речиси 3,9 милиони евра субвенции за тутунот од реколтата 2017, на 3.828 тутунопроизводители. Министерството за земјоделство,...

Синоќа гореше стан над ресторанот „Пелистер“, жена се здобила со повреди...

Министерството за внатрешни работи денес соопшти информации за пожарот кој вчера вечерта настана во стан во зграда лоцирана на плоштадот Македонија во Скопје. -Во 20.05...

Скопје синема сити со атрактивна програма, 15 филма за пет фестивалски...

Од 6 до 10 јуни во Кинотека на Македонија ќе се одржи летното издание на фестивалот „Скопје Синема Сити“, четврто по ред. Централно место...

НАЈНОВИ

loading...