четврток, февруари 22, 2018

Повторно изби пожар во кумановската полиција: Вработените велат дека еден ден...

Застарена електрична инсталација најверојатно е причината за пожарот што избувна вчераутро, околу 7 часот, во една од просториите на Службата за внатрешни работи во...

Потресна исповед на Даниела која го победила ракот: Бев неподвижна, луѓето...

Имала само 11 години, петки во дневникот, а на повидок имала сјајна спортска кариера, кога на рутинскиот преглед и било отикриено дека има акутна...

УПОЗ е против зголемување на старосната граница за пензионирање

Синдикатот на УПОЗ е против какво било зголемување на старосната граница за пензионирање дури и да е тоа крајно решение за да се пополни...

Интензивни врнежи од снег во Македонија – каде вее во моментов

Поради интензивни врнежи од снег на планискиот премин Стража од 16.40 часот е воведена  забрана за тешки товарни возила. Како што претходно соопшти ЈП Македонијапат,...

Американскиот специјалист кој беше уапсен во Белград е убиецот на Осама...

Низ улиците на Белград шетал некогашниот припадник на американскиот Тим 6, кој со години во Авганистан го бркаше и на крај во 2011 година...

Александар починал еден час откако грчките спасувачи го испуштиле во бездната

На врвот Кајмакчалан, смртта настапила прво кај планинарката Калина Велеска, а еден час подоцна починал Александар Миновски. Времето на смртта е од извештајот за...

Момче ја претепало својата девојка, итно е пренесена во болница, исчезнаа...

Триесетгодишната И.Т. пред два дена во полициска станица во Струга пријавила насилство од страна на 36-годишниот С.З. од село Копачиндол, тетовското, со кого била...

ЦУК не се вклучил во потрагата бидејќи Калина и Александар биле...

Центарот за управување со кризи формирал тимови за спасување на двајцата планинари, Калина Велевска и Александар Миновски, но тие не биле вклучени во потрагата...

Ако сте наставник и сте во Германија, Словенија или Франција ЕВЕ...

Министерството за образование објави примамлива понуда за работа . Имено, објавен е конкурс за избор на наставници за реализирање на дополнителна настава за основно образование...

Питачел и бил агресивен кон сите: Немал ни за леб, а...

Полицијата во шведскиот град Упсала имала што да види кога во понеделник пристигнала на интервенција поради неименуван маж кој просел за автобуски билет, а...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ