Само таа го може тоа: Лила на свадба ја засени дури...

Претходнава недела сите зборуваат за големата кралска венчавка и за тоа како се дотераа нивните гости, но и македонците сакаат да го искористата месец...

Престана да тече природната вода кај Неготино, која се смета за...

Престана да тече природната вода надвор од Неготино, којашто се смета за лековита, поради мал дефект и прекинат довод. Станува збор за таканаречената солена вода,...

Физички нападнат ракометарот Филип Кузмановски, девојчиња се степале во ноќен клуб...

Ракометарот на Металург, Филип Кузмановски бил нападнат синоќа по завршувањето на ракометниот натпревар помеѓу тимот од Автокоманда и Еурофарм. Инцидентот го отврдија и од МВР...

СЕ БАРААТ РАБОТНИЦИ: Даваат плата од 600 евра, храна и сместување

И во соседна Србија се бараат работници. Во повеќе села во Србија се нуди работа собирање малини, а никој не се нафаќа иако платата е...

Светот избира најубаво знаме: Македонското е на 11-то место! Гласајте овде

На гласањето за најубаво знаме на светот на кое учествуваат 250 земји, македонското знаме во моментов се наоѓа на 11-тото место. На првото место...

Фотографии кои ја изненадија светската јавност: Тажен крај за кралот на...

Фотографиите од изгладнетиот лав од националниот парк Кругер во Јужна Африка непосредно пред неговата смрт, ја изненадиле светската јавност. Неговите последни моменти ги забележал Лери...

ВЛАДИМИР ПОПЛАДНЕВО СЕ ИНТЕНЗИВИРА: ОЧЕКУВАЈТЕ ПОРОЈНИ ВРНЕЖИ И ГРМЕЖИ! ДЕТАЛИ

Во текот на денешното попладне како и во вечерните часови времето во државава ќе биде променливо облачно и нестабилно на многу места со поројни...

Инвазија на џиновски црви во Франција ги шокира научниците

Француски научници откриле инвазија на џиновски предаторски црви од Азија кои ги преплавиле Франција и Корзика, јавуваат агенциите. Францускиот аматерски биолог Пјер Грос во 2013...

Грција преполна со Македонци: Над 8.000 заминаа за продолжениот викенд

На граничниот премин „Богородица“ утрово од околу три часот е зголемена сообраќајната фреквенција, особено на туристи и патнички возила кои се упатуваат кон Грција...

Денеска ги славиме Св. Кирил и Методиј – ова треба да...

Големите македонски и сесловенски просветители Светите браќа Кирил и Методиј се основоположници на словенската писменост и литература и се заслужни за културниот развој на...

НАЈНОВИ

loading...