четврток, февруари 22, 2018

Внимателно на патиштата – влажни коловози и можна појава на одрони

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно по влажни коловози. Магла со видливост од 50 до 100м. има во Делчево. Во клисурите и засеците...

Нова линија на ЈСП

Новата линија ќе движи по трасата - Транспортен центар, булевар Кузман Јосифовски Питу, булевар Кочо Рацин, улица 11 Октомври, улица Димитрие Чуповски, булевар Климент...

Почетокот на војна со Северна Кореја е прашање на ден, а...

Советникот за национална безбедност на САД, Херберт Мекмастер ја прогласи Северна Кореја за „најголема непосредна опасност по САД“, додавајќи дека шансите за нуклеарна војна...

Десет години од хеликоптерската несреќа кај Блаце

Со полагање цвеќе на спомен – обележјето кај катлановско Блаце, денеска ќе се одбележат десет години од хеликоптерската несреќа во која загинаа 11 припадници...

Пациентите повеќе нема да се водат на матичен лекар туку на...

Пациентите при избор на матичен лекар отсега нема да се водат на име на лекарот, туку на име на приватната здравствена установа во која...

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Изгореа две куќи-лепенки на двајца браќа

На двајца браќа од Пехчево им треба итна помош. Во прилог информацијата. ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ

Снег на Стража и Попова Шапка

Врнежи од слаб снег се бележат на Попова Шапка и на планинскиот превој Стража, но во моментов не преставуваат пречка за одвивање на сообраќајот,...

Животниот век ќе ја помине бариерата од 90 години до 2030...

Жените од Јужна Кореја ќе бидат први во светот со просечен животен век над 90 години, сугерира анализата направена од Кралскиот колеџ во Лондон...

Филмовите на Netflix достапни за офлајн гледање

Од денес сериите и филмовите на Netflix може да ги гледате офлајн каде и да сте. Netflix одлучи на корисниците да им овозможи преземање...

Исчезнатиот режисер Мето Петровски е пронајден жив и здрав

Мето Петровски, кој вчера беше пријавен за исчезнат, по едно деноноќие барање е пронајден жив и здрав, информираат неговите пријатели и семејството. Петровски пред два...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ