сабота, јули 29, 2017

Фалсификувана илјадарка со двоглав орел забележана во банка

Банкнотата ја забележала службеничка во банка кога требало да изврши уплата па истата ја вратила , не ја примила. Му посочила на клиентот дека тоа...

Најголемата диџеј ѕвезда Пол Ван Дајк доаѓа во Скопје

Една од најголемите диџеј-ѕвезди во светски рамки, Пол Ван Дајк, на 3 февруари 2017 доаѓа во „Метрополис арена“ во Скопје. Ова нема да биде...

Денови на енергетска ефикасност на Град Скопје

Од денеска почнуваат Деновите на енергетска ефикасност на Град Скопје во чии рамки ќе се одржи конференција, обука и отворен ден за граѓаните. Конференцијата ќе...

Дневен хороскоп Сабота (03.06.2017)

Овен Размислувате за патувања, странски земји, фантазирате. Очекувајте успех ако се занимавате со пропаганда и маркетинг. Искористете ја максимално интуицијата кога е во прашање нова...

Сончево и потопло време

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена  локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура од минус...

Продолжен рокот за апликација за проектот „Центар се грижи за возрасните“

Поради големиот интерес на граѓаните, општина Центар донесе решение за продолжување на рокот за поднесување на апликации за проектот „Центар се грижи за возрасните“. Апликациите...

„Сиромаштијата е најлошата форма на насилство“ – Општина Центар и проект...

На 17-ти октомври, Меѓународниот ден на сиромаштијата, се потсетуваме на мислата на Нелсон Мандела: "Сиромаштијата не е случајна. Исто како ропството и дискриминацијата, таа...

Светецот кој е заштитник на бедните и болните

Денеска е Преподобен Теофилакт Никомидиски. Овој добродетелен маж живееше кон крајот на осмиот и почетокот на деветтиот век во Византија. Прво беше монах во еден манастир...

(ВИДЕО) Дувалата во Косел интензивно чадат, институциите смируваат но имаме ли...

Во видео кое што читатели го испратија до нашата редакција, може да се забележи како чад излегува од вулканот Дувало во Косел. https://www.youtube.com/watch?v=DLhR_f_JYeQ https://www.youtube.com/watch?v=YkNVKRPQ6Xg Во последниов период...

Црн почеток на новата 2017 – Три лица пронајдени мртви

Полицискиот билтен за вчерашниот, прв ден од новата година, регистрира три смртни случаи. Првиот е во струшко Радолишта регистриран утрото околу 8 часот. С.М. (48)...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Општински

Close