сабота, јули 29, 2017

Почна реконструкцијата на улицата „Васко Карангелевски“ во Аеродром

Целосната реконструкција на улицата „Васко Карангелевски" ќе опфати реконструкција на коловозот, промена на целата асфалтна конструкција со санација на рабниците и тротоарите, во вкупна...

Надлежните да реагираат и да спречат создавање на дива депонија во...

Жители на скопските населби Ново Лисиче и Лисиче апелираат до надлежните органи да преземат мерки и да превенираат да се создаде дива депонија на...

Ќе се реконструираат две улици во населбата Лисиче

Градот Скопје и Општина Аеродром со заеднички средства ќе ги реконструираат улиците „Тодор Чангов 20“ и „Ѓорѓи Капчев 9“ во населбата Лисиче. Двете улици...

Успешна еко-акција на општина Аеродром и „Мрдни со прст“

Граѓанската иницијатива „Мрдни со прст“ и Општина Аеродром во понеделникот организираа голема еко-акција и заедно со жителите ја чистеа и разубавуваа областа под железничката...

Коњаниците од Илинденскиот марш ќе тренираат на кејот на Вардар

Коњаниците, кои оваа година ќе учествуваат на 39-от традиционален коњички марш по повод македонскиот национален празник Илинден попладнево ќе одржат тренинг покрај кејот на...

Акција за собирање кабаст отпад во општина Аеродром

Општина Аеродром во соработка со Град Скопје и Јавното претпријатие „Комунална хигиена“ в петок и в сабота ќе спроведува акција за собирање кабаст отпад. Акцијата в...

Без струја утре повеќе населби во Скопје

Без електрична енергија утре неколку часа ќе бидат корисниците во делови од општините Центар, Сопиште, Кисела Вода, Аеродром и Ѓорче Петров. РЦУК по известување од...

Без вода утре делови од Скопје

Без водоснабдување утре од 9 часот до завршување на работите ќе останат корисниците покрај бул.„Авној“ во општина Аеродром. РЦУК по известување од ЈП „Водовод и...

Акција за расчистување мини депонии во општина Аеродром

Општина Аеродром од денеска во соработка со јавните претпријатија „Паркови и зеленило“ и „Комунална хигиена“ почнува со акција за расчистување мини депонии. Од општина Аеродром апелираат...

Се комплетира булеварското поврзување на Кисела Вода, Аеродром и Гази Баба,...

Градоначалниците на Град Скопје и општина Кисела Вода, Коце Трајановски и Билјана Беличанец Алексиќ, денеска извршија увид во градежните работи на пробивањето на булеварот...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Општински

Close