четврток, ноември 23, 2017

Запалени три автомобили во близина на убиството на Мартин Јанушев

Три автомобили биле опожарени вчеравечер во скопската населба Аеродром, во близина на зградата, каде пред две недели беше убиен младиот Мартин Јанушев. Според информацијата на...

Почна чистење на депониите во oпштина Аеродром

Во општина Аеродром почна чистењето на депониите на три локации: Мичурин, кај Железничката станица, во населбата Лисиче спроти амбулантата и покрај булеварот „Србија“ во...

Почна чистење на депониите во Општина Аеродром

Вчера почна чистење на депониите во Општина Аеродром, и тоа, на три најкритични локации: Мичурин кај Железничката станица, во населбата Лисиче спроти амбулантата и...

Децата од Лисиче да ја проверат крвта за присуство на тешки...

Изминативе неколку денови измерените вредности на ПМ10 честичките се за седум до осумпати над дозволеното ниво во сите скопски општини. Скопјани се гушат. Изминативе неколку...

Поликлинката ,,Јане Сандански‘‘ остана без дежурен педијатар

Нема лекар во дежурниот педијатриски пункт во поликлиниката Јане Сандански. Изминатиот викенд што помина голем број на родители со болни деца ги пречекал само...

Убиецот од Аеродром за МВР сеуште непознат, медиумите шпекулираат со името

Иако дел од медиумите веднаш по грозоморното убиство во скопската населба Аеродром објавија дека убиецот на младиот фудбалер е криминалец од подземјето, кој ѝ...

Паника меѓу жителите на Аеродром – Црви ги преплавија зградите во...

Ситни црви преплавија дел од зградите во скопската населба Аеродром. Жителите од улицата Владимир Комаров во шок. Се жалат дека ваквата слика била застрашувачка. Мара...

Џевахир нуди станови за 849 евра за квадрат

Стан во блок Б на Џевахир Скај Сити по цена од 849 евра за метар квадратен е најновата промотивна понуда од Џевахир. Во втората зграда...

Утрово под закана од оружје ограбена банка во Аеродром

Непознато лице утрово околу 11.30 часот извршило грабеж на експозитура на Стопанска банка во населба Аеродром лоцирана на улица „1613“. Крадецот со закана со оружје...

Повторен прекин во водоснабдувањето за дел од жителите на Аеродром

Прекин во водоснабдувањето утре ќе имаат корисниците покрај дел од булеварот „Трета Македонска Бригада“, згради бр. 43 и 45, објектите С.Х.У. „Марија Кири Склодовска“,...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ