вторник, ноември 21, 2017

Паника меѓу жителите на Аеродром – Црви ги преплавија зградите во...

Ситни црви преплавија дел од зградите во скопската населба Аеродром. Жителите од улицата Владимир Комаров во шок. Се жалат дека ваквата слика била застрашувачка. Мара...

Утрово под закана од оружје ограбена банка во Аеродром

Непознато лице утрово околу 11.30 часот извршило грабеж на експозитура на Стопанска банка во населба Аеродром лоцирана на улица „1613“. Крадецот со закана со оружје...

Толпа нападнале и го расекле на главата малолетник во Аеродром

Малолетник бил нападнат со тупаници и железни предмети од повеќе лица, на булеварот „Јане Сандански“ во ТЦ Бисер. Напаѓачите го удирале момчето во пределот на...

Запалени три автомобили во близина на убиството на Мартин Јанушев

Три автомобили биле опожарени вчеравечер во скопската населба Аеродром, во близина на зградата, каде пред две недели беше убиен младиот Мартин Јанушев. Според информацијата на...

Убиецот од Аеродром за МВР сеуште непознат, медиумите шпекулираат со името

Иако дел од медиумите веднаш по грозоморното убиство во скопската населба Аеродром објавија дека убиецот на младиот фудбалер е криминалец од подземјето, кој ѝ...

(ФОТО) Тешка сообраќајка во населбата Аеродром – Сообраќајот блокиран

Тешка сообраќајка се случи околу пладне на булеварот Јане Сандански во скопската населба Аеродром. Според информациите од терен во моментов е блокиран сообраќајот од...

Крстот во Аеродром од денеска ќе биде осветлен со штедливи светилки

Крстот на крстосницата меѓу булеварите „Србија“ и „Трета македонска бригада“ во општина Аеродром од денеска ќе биде осветлен со штедливи светилки. Како што информира општина...

Опожарено возило во скопско Лисиче

Ноќеска околу 02:50 часот во Скопје на ул.„Тодор Чангов“ опожарено е патничко моторно возило „Ланчиа“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на С. Н.(40). Како што...

Џевахир нуди станови за 849 евра за квадрат

Стан во блок Б на Џевахир Скај Сити по цена од 849 евра за метар квадратен е најновата промотивна понуда од Џевахир. Во втората зграда...

Утре без вода корисниците на Аеродром и Ново Лисиче

Утре поради реконструкција на водоводна мрежа ф-500мм на кружниот тек на ул.Христо Татарчев со Бул.Србија без вода ќе бидат корисниците од висока зона на н.Лисиче и...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ