среда, септември 20, 2017

Крстот во Аеродром од денеска ќе биде осветлен со штедливи светилки

Крстот на крстосницата меѓу булеварите „Србија“ и „Трета македонска бригада“ во општина Аеродром од денеска ќе биде осветлен со штедливи светилки. Како што информира општина...

Нови фасади на 18 згради во Аеродром

Општина Аеродром склучи договор за изработка на проекти за реконструкција на фасади на 18 најоштетени станбени објекти на нејзината територија во вредност од околу...

Утре без вода корисниците на Аеродром и Ново Лисиче

Утре поради реконструкција на водоводна мрежа ф-500мм на кружниот тек на ул.Христо Татарчев со Бул.Србија без вода ќе бидат корисниците од висока зона на н.Лисиче и...

Заблеска ѕвезденото небо на улицата „Тоше Проески“ во Ново Лисиче

Детската улица „Тоше Проески“ од ноќеска заблеска со таканаречено ѕвездено небо што традиционално секоја година се поставува во пресрет на новогодишните празници за подобрување...

Сообраќаен судир на две исти коли во Ново Лисиче

Сообраќајка утрово се случи во скопската населба Ново Лисиче. Два автомобили од иста марка се судрија, а засега не е познато колкава е направената...

Запален e џип во Ново Лисиче

Запален џип синоќа ги вознемири скопјани. Како што јавува порталот ДоказМ, станува збор за  џипот на сопственикот на познатиот ланец за брза храна Вили. Порталот повикувајќи...

OОУ „Љубен Лапе“ од Аеродром одбележа 30 години постоење

Вчера, 20.10.2016 година, ООУ „Љубен Лапе” го одбележа 30-годишното постоење на училиштето, период проткаен со успешна воспитно-образовна работа. По повод празникот на училиштето – денот...

Едночасовниот прекин на снабдувањето со електрична енергија било поради верверици

Две верверички или куни заглавени во трафостаница била причината за повеќе од едночасовниот прекин на снабдувањето со електрична енергија во скопските населби Аеродром, Центар...

Доделена бесплатна училишна облека за сите ученици во Аеродром

Градоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски и заменик-министерот за образование и наука, Спиро Ристовски, денеска во ОУ „Гоце Делчев“ во Горно Лисиче на учениците...

Броеви за пријавување на загадувачи во Скопје

Доколу во вашата населба има несовесни граѓани кои енормно го загадуваат воздухот, за вас издвоивме неколку контакти каде што можете да се обратите и...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ

Close