сабота, јули 29, 2017

Без струја утре делови од Сарај и Центар

Дел од корисниците во општините Сарај и Центар утре ќе бидат без напојување со електрична енергија заради закажани технички зафати. РЦУК по известување од „ЕВН...

Без струја утре делови од Центар, Карпош и Ѓорче Петров

Делови од општините Центар, Карпош и Ѓорче Петров утре во различни временски интервали ќе немаат струја, соопшти денеска Регионалниот центар за управување со кризи. Повикувајќи...

УЖАС! Воздухот во Центар високо загаден во сезона на одмори

Што се случува во Центар на Скопје, Скопје е релативно празно, времето сончево а центарот на Скопје високо загаден. Зарем и во оваа доба...

Перо Антиќ прогласен за заслужен граѓанин на Општина Центар – Фото

Како признание за огромниот придонес во спортот и афирмацијата на Република Македонија и општината од која потекнува, Центар денеска му ја додели плакетата за...

Без струја утре делови од Центар, Гази Баба и Карпош

Поради технички зафати во електро-мрежата утре без електрична енергија ќе останат делови од општините Центар, Гази Баба и Карпош, информираат од РЦУК Скопје. Во периодот...

Перо Антиќ ќе игра баскет кај кошот на Водно

Општина Центар во среда во 19 часот кај кошот на Водно организира настан „Маалски баскет со Перо Антиќ“. „Во општина Центар започнуваат многу успешни приказни....

Општина Центар започнува со еден од најзначајните проекти- комплетно ќе ја...

Кратери на коловозот, фекалии и атмосферски води кои се излеваат при секој дожд, вака денес изгледа улицата „Ѓуро Ѓоновиќ“ во Маџир Маало. Улицата е со...

Утре без вода дел од корисниците во Центар

Регионалниот центар за управување со кризи соопшти дека утре, 21 јуни, ќе има прекин во водоснабдување во дел од Општина Центар. „Поради уличен водоводен дефект...

Центар ќе добие „Банка за храна“

Директорот на ЈП „Паркинзи на Општина Центар“, Саша Богдановиќ и претседателот на Здружението за поддршка и помош на социјално исклучените и сиромашни лица „Храна...

Без струја утре делови од Карпош, Центар и Кисела Вода

Без електрична енергија утре ќе останат делови од општините Карпош, Центар и Кисела Вода, информираат од РЦУК Скопје. Во периодот од 8:30 до 11:30 часот...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Општински

Close