среда, септември 20, 2017

Дел од општина Центар утре без вода

Прекин во водоснабдувањето утре од 8 часот ќе имаат корисниците од улицата „Никола Вапцаров“ и дел од корисниците од улиците „Максим Горки“ и „11-ти...

Општина Центар: Ќе биде поставен монтажен паркинг во Дебар Маало

Општина Центар информира дека го поздравува конструктивниот протест кој вчера го одржаа граѓаните и каде побараа ослободување на тротоарите од возила во Дебар Маало....

Општина Центар по 50 години ја реконструира улицата Бигла на Водно

По речиси 50 години, жителите на улицата Бигла на Водно нема да живеат во кал и прашина. Општина Центар ја започнува реконструкцијата на улицата...

Дебармаалци утре на протест: Вратете ни ги тротоарите!

Окупираните тротоари, неконтролираното градење, нерешениот паркинг простор и лошиот режим за дотур на роба, го направија маалото небезбедно за живеење. Ова се вели во...

Заврши реконструкцијата на градинката „Корчагин“ во Центар

По речиси четири децении од неговото пуштање во употреба, матичниот објект на градинката „Корчагин“ во центарот на Скопје е реконструиран. Заменети се 102 прозорци...

МТСП ги прилагодува игралиштата во Центар за децата со попреченост

Министерството за труд и социјална политика ќе ги адаптира постоечките  детски игралишта на територија на општина Центар, со што тие ќе бидат достапни и...

Општина Центар ја заврши реконструкцијата на три улици во Буњаковец

Општина Центар ја заврши реконструкцијата на три улици во Буњаковец. Станува збор за триесет години стари улици  „Апостол Гусларот“,  „Борка Талески“ и „Стеван Јакимов...

Општината Центар го комплетира паркот на улицата Загрепска

Со новото детско игралиште се комплетира парковската површина на улицата Загрепска, која општината Центар ја уреди хортикултурно. Од општината Центар соопштија дека за жителите...

Дел од корисниците на Центар утре без вода

Прекинато водоснабдување утре ќе имаат дел од корисниците од улиците „Димитрија Чуповски“, „Даме Груев“ и „Никола Вапцаров“  во општина Центар, соопшти Регионалниот центар за...

Утре без струја корисници во Карпош, Кисела Вода, Центар и Сопиште

„ЕВН Македонија“ АД денска извести дека во петок (28.07.2017 година), без електрична енергија заради закажани технички зафати ќе останат: Во периодот од 8,30 до 15...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ

Close