среда, февруари 21, 2018

Од 1. јуни директна авиолинија Варшава – Скопје

Од 1 јуни 2018 година, полскиот авиопревозник за првпат ќе се почне директно да лета од Варшава до Скопје. Летови ќе има дури 6...

ПОЛИЦИЈАТА НА НОЗЕ: Исчезна 14 годишно девојче, мртов маж со повреди...

Вчера во 15 часот во Секторот за внатрешни работи Тетово, Ј.Ќ.(46) пријавила дека на 18 февруари од домот во непознат правец се оддалечила нејзината...

ОФИЦИЈАЛНО: ЦЕЛИОТ БАЛКАН ЌЕ ГО ПОГОДИ ПОЛАРЕН БРАН! ТЕМПЕРАТУРИ ДУРИ И...

Како што веќе информиравме дека полека Балканскиот Полуостров го зафаќа снежен бран каде веќе во Босна и Хрватска паѓа снег па така ќе продолжи...

Казна од 300 евра ако ве затекнат со ова на вашето...

На стаклата на возилата не се поставуваат огледални фолии. Доколку стаклата на задната страна на возилата се затемнети така што пропуштаат помалку од 30%...

МЕТЕО: Денес студено, а еве кога не очекува нов влажен бран

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени локални врнежи од дожд, на некои повисоки места и на планините од снег. Ќе дува умерен...

Состојба на патиштата 21.02.2018

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. На планинските премини во западниот дел од...

И УЈП МОЖЕ ДА БИДЕ ОГРАБЕНА – Овој македонски крадец со...

Струшката полиција поднесе кривична пријава против Н.М. (34) поради сомнение за сторени две кривични дела „тешка кражба“ и едно кривично дело „кражба“. Како што информираат...

ВО ДУРИ 10 ЗЕМЈИ: Еве каде важат македонската возачка и лична...

Министерството за внатрешни работи пред неколку дена соопшти дека постапката за признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија е во завршна фаза. Признавањето на...

НА ВРНЕЖИТЕ ИМ НЕМА КРАЈ – ДОАЃААТ НОВИ! ДОЖД И СНЕГ,...

Под влијание на серија влажни воздушни бранови поради влијанието на циклонската активност со центар во Медитеранот до крајот на денов и претстојната ноќ ќе...

На скопјанец му ја укинале социјалната помош па направил хаос, автомобил...

Пред неколку дена во 11 часот вработена во Центар за социјални работи во Скопје пријавила дека од декември минатата година, 58-годишниот Д.К. и упатувал...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ