Република

ПЛАТА 28.300 денари: Отворени позиции во Дирекција за заштита и спасување

ЈАВЕН ОГЛАС БРОЈ – 69А/2018 за вработување на 2 државни службеници од група I, подгрупа I во Дирекција за заштита и спасување за следните работни...

ГЛОРИЈА СО СЕБЕ НОСИ ПАД НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ, НОВИ ВРНЕЖИ И ГРМЕЖИ...

До крајот на овој ден (четврток) нашата територија и тоа особено западниот и југозападниот дел од истата особено ќе бидат под влијание на ГЛОРИЈА...

Македонски научници измислија традиционални колбаси без хемиски адитиви

Традиционалната храна се смета за дел од националното богатство на секоја земја, вредност што се пренесува со генерации. Во време на масовен консумеризам, таквите...

ХАОС: ГЛОРИЈА ДОНЕСЕ СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ШТИП – ЗА КРАТКО ВРЕМЕ...

Страшно невреме проследено со интензивен пороен дожд, силни грмежи и громови, силен ветер и појава на град услови во текот на вчерашното вторничко попладне...

ЦИКЛОНОТ ГЛОРИЈА НОСИ ИНТЕНЗИВНИ ВРНЕЖИ – ВНИМАВАЈТЕ! МОЖНО Е НЕВРЕМЕ И...

Во следните 48 часа циклонот ГЛОРИЈА ќе условува многу нестабилно време над нашата територија па така времето ќе биде променливо и нестабилно со локална...

МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: ДОАЃА ГЛОРИЈА: ДЕСТАБИЛИЗАЦИЈА, ВРНЕЖИ И ГРМЕЖИ

Во текот на денов облачноста од југозапад малку ќе се зголеми па времето ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Под влијание на висинскиот циклон...

10 работни места во ЈЗУ Универзитетска клиника за трауматологија: ПЛАТА од...

ЈАВЕН ОГЛАС за вработување на 10 (десет) доктори на медицина на неопределено време 1. ЈЗУ Универзитетска клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување...

Почнува Богородичниот пост – има најстроги правила, ова е забрането да...

За православните христијански верници денеска почнува двонеделниот Богородичен пост, кој е посветен на Успението на Пресвета Богородица. Овој пост е востановен во молитвено сеќавање на...

ВОНРЕДНО НА МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ: ВНИМАВАЈТЕ – ОПАСЕН ВИРУС ЈА НАПАЃА МАКЕДОНИЈА

Спарното, мачно и многу тешко време кое го имаме и ќе го имаме во текот на оваа недела ќе условува кај многу од граѓаните...

ПРИСТИГНУВА ДЕТАЛНАТА АНАЛИЗА ЗА ЕСЕН 2018 КОЈА ВООПШТО НЕМА ДА ВИ...

Со оглед на тоа дека полека но сигурно наближуваме кон есен 2018 па ние како и секогаш така и овој пат решивме навремено да...

НАЈНОВИ

loading...