вторник, јануари 16, 2018

„СИНА КАРТА“ – Сигурен билет за работа и живот во Германија

На Германија ѝ е потребна работна сила, особено инженери, доктори и информатичари. Сè уште се бараат работници за неколку милиони работни места. Колку помага...

Трагедија во Македонија: Жена почина на лице место во страшна сообраќајна...

Голема трагедија се случила денеска во 14 часот и 30 минути, при сообраќајка во која едно лице го загубило животот. Од МВР информираат дека на...

Обложувалниците „велат“: Македонија вечерва победува!

Вечерва ракометната репрезентација на Македонија игра за прв пат официјален натпревар против селекцијата на Црна Гора. Според обложувалниците победата на Македонија над Црна Гора...

Пазарџиите ќе добиваат лиценци – се регулира нивниот статус како вработени...

Тезгаџиите на зелените пазари ќе добијат статус на вработени. Ќе им се регулира пензиското и здравтсвено осигурување, а за да продаваат ќе мора да...

Пожар во пунктот на ЕВН во Дебар

Попладнево околу 17 часот во наплатниот пункт на ЕВН во Дебар, кој се наоѓа на централната улица ,,Братство Единство“, изби пожар што успеа да...

ПОТРЕБНА Е ПОМОШ ЗА ОВА СЕМЕЈСТВО: Другарчињата не сакаат да си...

Во мала, трошна куќа во тетовското село Јанчиште, во поцрнетите и одронати веќе зидови тажната и сурова судбина ја дели ова петтчлено семејство, татко...

Лазаров: Само да не проработи македонскиот менталитет!

Македонија во првиот натпревар на Европското првенство ја победи фаворизираната Словенија, а вечерва ќе ги одмери силите со Црна Гора. Капитенот на македонската репрезентација и...

ЦРН БИЛАНС: Во два случаи скопјани нападнат пред кафеана, силувано девојче,...

На 14 јануари во 3 часот Б.Б. (27) пријавил дека во угостителски објект на ул. „50-та Дивизија" во Скопје бил физички нападнат од страна...

СПЕКТАКУЛАРНИ НАСЛОВИ И ЕУФОРИЈА: Еве како регионалните медиуми ја пренесоа победата...

„Одлична атмосфера, Македонија во Загреб ја изненади Словенија на Вујовиќ“ – хрватски Вечерњи лист. „СПЕКТАКЛ ВО АРЕНА: Македонците во фантастична атмосфера ги изненадија Словенците“- хрватски...

Висината на снежната покривка во Маврово изнесува 5 сантиметри

Во Скопје претежно облачно со услови за појава на слаб дожд, кој на повисоките делови во котлината повремено ќе поминува во слаб снег, особено...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ