недела, март 18, 2018

Нов бран поскапувања од 1 јануари: Еве ја целата листа на...

Од 1-ви јануари следната година ќе плаќаме поскапа вода, леб и гориво. Претставувајќи го буџетот за 2018 година, Министерството за финансии соопшти дека за три...

Државата укина уште една давачка: Еве од какво плаќање ќе бидат...

Владата ја информира јавноста дкеа домаќинствата кои се исклучени од парно во следната 2018-та година ќе бидат целосно ослободени од плаќање на паушал кој...

ВЕСТ НА ДЕНОТ: Државна пензија за сите граѓани – Еве колку...

Владеачката партија промовира нова економска мерка, со која ветува дека на секој граѓанин ќе му следува пензија од државата. Сите жени кои ќе наполнат 62...

МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ ВИ ОТКРИВА ШТО ГО ПРЕДИЗВИКУВА ПОЛАРНИОТ ВРТЛОГ НАД БАЛКАНОТ...

Почитувани граѓани веќе подолго време ве информираме околу поларниот вртлог кој ќе се појави веќе од овој викенд соцел навремено да ве информираме и...

ГРАДОВИ ПРЕД ИСЧЕЗНУВАЊЕ: Во овие Македонски градови има повеќе умрени отколку...

Во дури 32 општини во Македонија во последното тримесечје од 2017 година имало повеќе умрени лица отколку живородени деца, а најновите податоци на Државниот...

Марко се ожени за 20 години помлада Албанка: Одел 3 пати...

Марко Милутиновиќ од село Дрежник кај Ужице со години барал жена за брак, но кога годините го стигнале, а немало жени на видик, решил...

Еве кој ќе земе 13-та плата и колку ќе изнесува

Во секоја институција 5% од најдобрите вработени како стимулација за успешност ќе добијат и 13-та плата во висина на износот на последната месечна плата...

ДРЖАВНА ПЕНЗИЈА ЗА СИТЕ: Еве колку ќе изнесува и како ќе...

Државна пензија за сите граѓани на Македонија – погледнете колку ќе изнесува и како ќе функционира. Државна пензија е предвидена за сите жени кои ќе...

Соларните ќерамиди пристигнуваат! Пониска цена, двојна трајност и електрична енергија

Извршниот директор на компанијата за електрични автомобили Tesla Motors неодамна ги претстави соларните ќерамиди коишто според неговата визија би требало целосно да ги заменат конвенционалните црвени...

Се укинуваат 2 неработни денови во 2018-та

Владата го укина “Денот на дрвото“, а со тоа се намалува и бројот на неработни денови. Владата на синоќешната седница донесе заклучот за престанок на...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ