Забава

Кажете си ги овие зборови кога ќе бидете под стрес: Веднаш...

Наједноставните и воедно најделотворните методи на медитација се оние кои можеме да ги практикуваме каде било и кога било. Шери Мелвани, клиничка психотерапевтка и...

Ме оженија на 15 години, од срам избегав од првата брачна...

Со текот на времето вреднстите во општеството се менуваат. Ако денес е сосема нормално и пред полнолетство да се стапи во сексуалните односи некогаш...

Овие четири групи луѓе се магнет за комарци – оваа крвна...

Важат за многу здодевни инсекти, особено во лето. Тешко се фаќаат, лесно влегуваат внатре, а ако ве боцнат создаваат оток, црвенило и непријатно чешање. Според едно...

Пет причини зошто треба да јадете чоколадо секој ден

Ако мислите дека јадењето црно чоколадо навистина и штети на вашата кожа, време е да го смените вашето мислење. Имено, факт е дека уживањето...

Хороскопските знаци откриваат какви фотографии објавувате на Инстаграм

Во последно време Инстаграм стана попопуларен од Фејсбук. Луѓето се поактивни на оваа социјална мрежа и таму објавуваат повеќе фотографии. Но, има видлива разлика...

Доколку стапите во брак на овие години, големи се шансите да...

Во денешно време луѓето се венчаваат покасно отколку во минатото. И додека порано било вообичаено да се стапи во брак во дваесеттите години од...

Шест ментално најсилни хороскопски знаци кои ги поднесуваат и најтешките проблеми

Тие секогаш успеваат да ги пребродат и најтешките животни ситуации. Нивната сила се појавува во најлошите моменти, а се познати по тоа што знаат...

6 едноставни, научно докажани начини кои помагаат за губење на масните...

Масните наслаги изгледаат навистина лошо, особено во пределот на стомакот. Всушност, има многу маснотии во абдоминалната област кои се силно поврзани со болести...

Откриени се 8-те тајни: Зошто британското кралско семејство на патувањата мора...

Кралското семејство на Велика Британија во одредени случаи од секојдневниот живот мора да почитува строги протоколи, посебно кога некој член на семејството ќе патува...

Никогаш веќе нема да ги фрлате ливчињата од јагода: Еве кои...

Сите ги фрламе ливчињата од јагодите, но кога ќе дознаете какви придобивки има од нив, никогаш веќе нема да го правите тоа. Оставете ги...

НАЈНОВИ

loading...