среда, септември 20, 2017

Како се однесува свежо преселено “копито” во зграда

Колку е поголема зградата во која живеете толку е поголема веројатноста дека до вас ќе се насели ново печен "Скопјанец". Ова се неговите навики...

Меланија Трамп лута поради плакатот во Загреб – Најавува тужба

Првата дама на САД, Меланија Трамп, најавила тужба и побарала плакатот поставен во Загреб на билборд да се отстрани во рок од 24 часа. Според...

(Видео) Престанете да пеете за пенисот на Лукаку

Телото за борба против расизмот Kick It Out пишало допис до клубот Манчестер Јунајтед по објавените видеа на кои се слушаат необични скандирања за...

Меркел: Одгледувам зеленчук и издржувам без сон „како камила“

Германската канцеларка Ангела Меркел може долго да издржи без сон, одгледува зеленчук, таа е страстен навивач на националната фудбалска репрезентација, а предметот марксизам тешко...

(ВИДЕО + ГАЛЕРИЈА)Почнуваат тестовите – креативни препишувачи

Неколку итри и креативни начини на препишување, погледнете ги видеата најдоле: +16 And a more simple route...scrawling on the inside of your wrist   https://www.youtube.com/watch?v=NPpDQWkZ3RM https://www.youtube.com/watch?v=XJJTgXBOaZ4 https://www.youtube.com/watch?v=dujrsBmEe8o https://www.youtube.com/watch?v=wqtwU9Cfzko

Дневен хороскоп Вторник (19.09.2017)

Овен Потрудете се околу партнерот и покажете малку повеќе љубов. На полето на кариерата нема да се соочите со проблеми. Честите деловни патувања ќе ви донесат поголема...

(Видео) Air Selfie: Пристигна новата ера на селфи фотографиите

Air Selfie функционира како дрон со џебна големина, а неговото користење е многу едноставно. Летањето се управува со џојстик преку мобилна апликација, а сите...

Новина на Google Maps: Отсега може да ги постирате вашите видеа

Google Maps ги охрабрува своите корисници да постираат видеа, слично како што тоа го правеа на Instagram. Корисниците пријавени во Local Guides програмата може да...

Лејди Гага ја откажа европската турнеја поради болки во мускулите

Американската поп ѕвезда. Лејди Гага одложи 18 концерти од европската турнеја, бидејќи боледува од фибромијалгија. Фибромијалгија е медицински синдром кој се карактеризира со болка...

Стинг во Скопје доаѓа со својот син

На претстојниот концерт во ВИП арената „Борис Трајковски“ во Скопје, легендата на светската рок сцена Стинг ќе настапи со своите долгогодишни соработници, гитаристите Dominic...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ

Close