недела, септември 24, 2017

Внимателно: 5 митови за кондомите во кои многумина сè уште веруваат

Презервативот или кондомот е контрацепциско средство со најраширена употреба. Освен заштита од несакана бременост, има голема улога и во спречување на ширење на сексуално преносливи...

Рецепт за вечна љубов: Се чита за 15 секунди, а поуката...

Секој заљубен пар преба да исполни само една задача. Ако успее во тоа, нивната љубов ќе трае вечно а тие засекогаш ќе бидат заедно. Тукушто...

Поради цртеж со пенис повлечена е епизода на „Пчеличката Маја“

„Нетлфликс“ повлече епизода од анимираната серија „Пчеличката Маја“, откако родител забележал цртеж во облик на пенис врежан во дрвото во позадината во една сцена...

Дневен хороскоп – Сабота (23.09.2017)

ОвенПоведете сметка за гласините кои допираат до вас бидејќи би можеле да слушнете некои многу интересни информации. Во љубовта слободните нема да бидат премногу вешти во...

Спектакaлот наречен „Distinguished Gentleman’s Ride” повторно во Скопје

По минатогодишната успешна организација на големиот хуманитарен настан „Distinguished Gentleman’s Ride”, Скопје и оваа година ќе биде дел од истиот. Вториот по ред настан...

(ВИДЕО) Српско село од милијарда долари

Селото Гомилица во Србија претставува едно од најбогатите села на Балканот, судејќи по изгледот и големината на куќите. Скоро целото население од селото работи во...

СЗО: Светот останува без ефикасни антибиотици, инфекциите сѐ поотпорни

Во светот недостигаат ефикасни антибиотици поради зголемената отпорност на болестите на лекови, соопшти Светската здравствена организација (СЗО). СЗО предупредува дека нема доволно нови антибиотици, чиј...

Колку време од животот губите на Фејсбук?

По обработка на податоци од агенцијата утврдиле дека просечниот корисник поминува 40 минути на ден во YouTube, 35 минути на Facebook, 25 минути во...

Кои се судбински години за секој знак од Зодијакот?

Во животот на секоја личност, постојат периоди кои буквално експлодираат со среќни вести и разни успеси. Но, за жал, постојат и периоди кога сета...

Херој: Фудбалер на Билбао два пати ја добива битката со ракот

Хозе Анхел Чучо Зиганда, тренерот на Атлетик Билбао, изјави дека Јерај Алварез уште еднаш го победи ракот. На 22-годишниот стопер му беше дијагностициран рак на...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ

Close