сабота, јули 29, 2017

Најдобрите фотографии од Скопје за времето на СФРЈ – Галерија

Секој кој живеел во времето на СФРЈ и ден денеска зборува со носталгија за тоа поинакво време. Многумина ќе кажат тој живот го нема...

Ќе ги препознаeте ли: Како изгледале Шенка и Ѓорѓи Колозов на...

Најпознатиот македонски цар од Народните приказни, Ѓорѓи Колозов и неговата сопруга Шенка на една ретка фотографија од младоста на овие актерски легенди.

Јелена Спенџарска во бикини: Најсекси издание досега

Познатата водителка Јелена Спенџарска максимално ужива во летото. Тоа го докажа со овие фотки на кои позира во ултра секси бикини. Погледнете:

Дражен Далипагиќ: Исчезна се во што некогаш верував

Дражен Далипагиќ, единствен кошаркар роден во Босна и Херцеговина чие име се наоѓа помеѓу великаните на оваа игра во Куќата на славните во Спрингфилд...

Столе Стоилов ужива на одмор, па гордо ја покажа девојката во...

Ракометарот на европскиот шампион Вардар, Стојанче Стоилов  веќе подолго време е во врска со струмичанката Катерина. Тие уживаат во љубовта и го користат секој...

За 48 часа клетките на ракот се распаѓаат: Оваа билка ги...

Ова растение можеме да го видиме насекаде околу нас. Тоа има многу лековити својства и сè што треба да направите е да го соберете...

Младите во 21век – Секс, дрога, забави и разврат

Се случи и 21век, продор на интернетот низ порите на секојдневниот живот. Наеднаш сите сакаат да се дел од нешто поголемо. Се изгуби традиционалното,...

Цитати од Игор Џамбазов кои ќе ви го разубават денот

Игор Џамбазов досега објави три книги: „Гол човек“, „Прирачник за антиантиалкохоличари“ и „Приказни од Мјаукедонија“, а преживеа и многу повеќе од раскажаното во нив....

(ФОТО) Македонската ракометарка во полутанга на плажа

Ракометната репрезентативка Елена Ливриниќ на социјалните мрежи објави своја фотографија, како ужива на плажа, а, секако, крај неа уживаат и други во тоа што...

Нема да ви се верува какви се цените во кафебарот на...

Шенки преку ноќ стана најпознатиот Албанец и тоа не само во Македонија, туку во целиот регион поради неговата необична пасија. Познатиот арачиновец за кој зборува...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Општински

Close