петок, ноември 24, 2017

„АББА“ дел од виртуелната технологија

Светски познатиот преприемач Сејмон Фулер, членовите на групата „АББА“ и „Унивезрал мјузик груп“ склучија партнерство за потфатот кој ќе ја користи најновата дигитална и...

Љубовна прогноза за 2017 – Дали годинава ќе ја пронајдете љубовта?

Најважното прашање за многумина кои се интересираат за хороскоп, е кога ќе пронајдат љубов. Многумина веруваат дека љубовта е нешто што се случува кога...

Верувале или не: 22-годишен човек заробен во тело на бебе –...

Има тело на бебе, а сепак е човек од 22 години. Колку и да звучи сето тоа неверојатно, законите на природата си го прават...

Тажна божиќна приказна – почина девојчето за кое се молеше целиот...

Тешко болното 4-годишно девојче, Езма Кејтли, на која луѓе од целиот свет ѝ праќале божиќни честитки и желби за оздравување, за што пишувале светските...

(Видео) Како пукаат пуканките? Ова видео го прикажува тоа низ забавен...

Не постои човек што не ги обожава прекрасните пуканки, но сте се запрашале ли некогаш како изгледа нивната трансформација кога ќе се изложат на...

Предупредување при симнување торенти: Откриен вирус кој напаѓа преку титловите

Информатичарите предупредуваат дека хакерите може да сокријат вирус во титловите кои се „собираат“ од интернет и преку нив да ја преземат контролата врз компјутерот....

Предлог ручек: Лазањи со модар патлиџан (без месо)

Потребни состојки: 1 (околу 750 гр ) модар патлиџан 1 конзерва од 400 гр домати 120 гр кашкавал исецкан на коцки 2 чешниња лук 1/2 главица кромид по потреба маслиново...

Поминете ги новогодишните празници на места каде што во мoментов е...

Доколку не сте љубител на температурите под нулата, и врелиот песок ви е помил од мразот и снегот, можете да побегнете во некој од потоплите...

Битолчанецот Крис Петровски на добар пат да стане холивудска ѕвезда

Крис Петровски е името за кое најверојатно допрва многу ќе слушаме. 26-годишниот битолчанец е на добар пат да стане успешна холивудска ѕвезда. Талентираниот Македонец моментално...

Фејсбук тестира уште една нова опција за десктоп верзијата на Messenger

Facebook почна да тестира групни видео повици за десктоп верзијата на Messenger. Како што пишува сајтот TechCrunch, компанијата во моментот ја тестира оваа опција...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ