Забава

Физички си преубава, но душевно празна и грда – девојки до...

Ја канам на состанок доцни повеќе од 40 минути. Пристгнува целата полна со самодоверба седува и почнува да објаснува како доцнела затоа што фризерот...

Како измамниците прават старите гуми да изгледаат како нови – Видео

Нормално, гумите со тек на време се трошат, а бидејќи се клучни за безбедноста на возилото, треба да ги менувате најдоцна кога длабочината на профилот...

Алкохолот може да им помогне на луѓето потечно да зборуваат странски...

Неодамнешна студија, објавена минатата недела во списание за фармакологија, покажува дека мали количини алкохол можат да им помогнат на луѓето подобро да зборуваат странски...

ГОЛЕМА НЕСРЕЌА: Никако не ги чувајте овие работи дома

Расипан часовник – според фенг шуи, скршените работи треба да ги исфрлите од куќата, а особено скршените часовници. Тие наводно укажуваат на несреќни настани...

Експертите откриваат: Кое е најбезбедното место за седење во авион

Произведувачите на авиони наведуваат дека постојат многу мал број докази, кои покажуваат дека во случај на авионска несреќа е важно на кое седиште седите. „Тоа...

ПРИЈАТНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ОД ПАРТНЕРОТ ДЕНЕСКА НЕКА ОЧЕКУВА ОВОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК: Дневен...

Овен Ви се овозможува прилика да стекнете некое ново хоби, некое од оние кои можaт да ве доведат во врска со интересни нешта. Не се...

Носителите на овие крвни групи се најздрави: Дали сте меѓу нив?

Се повеќе излегуваат сознанија дека крвната група навистина има големо влијание на целокупното здравје. Носителите на поедини крвни групи имаат поголеми шанси да се изборат...

Луѓето ширум светот ја обожаваат приказната за Хари Потер: Овие шест...

Се обложуваме дека не сте ги знаеле овие скандали поврзани со екипата која глумеше во филмовите за познатиот волшебник, пишува српски „Курир“. Даниел Ретклиф неколку...

Што прво гледате на оваа фотографија – Одговорот ја кажува вистината...

Ова е позната оптичка илузија која може да се види на два начини. Едноставно е – кое беше првото животно што го забележавте? Кога го...

Таравари: Сите јавни здравствени установи без исклучок се во долгови

Сите јавни здравствени установи без исклучок се во долгови, изјави денеска министерот за здравство Арбен Таравари. - Треба да се направи анализа и да се...

НАЈНОВИ

loading...