(Фото) Цело Скопје утрово е блокирано – Големи колони возила чекаат во место

loading...
Image may contain: car, sky and outdoor

На социјалните мрежи граѓаните реагираат за сообраќајниот метеж и со забелешка дека истиот се случува во време кога скопјани патуваат кон своите работни места.

„Добро има ли некој нормален да каже СТОП на ова безредие што се прави со судењето за Диво Насеље. Како ретардирани чекаме да поминат во термин кога сите одат на работа. Дај некој нека ја каже агендата кога има судење за сите порано да тргнеме на работа“.

Ваквите постови може да ги најдете на Фејсбук страницата на Ѕид на сообраќајниот срам.