Дел од Аеродром утре без струја

loading...

Заради закажани технички зафати денеска без електрична енергија ќе останат делови од општина Аеродром.

Како што соопшти РЦУК, во периодот од 11:00 до 11:30 часот корисниците од булеварот „Јане Сандански“ бр. 79А. во општина Аеродром.