(ГАЛЕРИЈА) Екипа на општина Карпош спаси маче заглавено во решетките на фонатана

0
45

Синоќа во доцните ноќни часови, чуварот на плоштадот „ПБК“, спасил мало маче кое било заглавено во решетките на фонатана. Ова е втора акција на Општина Карпош во која што спасуваме живот на беспомошни животи.

 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here