СПЕКТАКУЛАРНИ НАСЛОВИ И ЕУФОРИЈА: Еве како регионалните медиуми ја пренесоа победата на македонската репрезентација

loading...

„Одлична атмосфера, Македонија во Загреб ја изненади Словенија на Вујовиќ“ – хрватски Вечерњи лист.

„СПЕКТАКЛ ВО АРЕНА: Македонците во фантастична атмосфера ги изненадија Словенците“- хрватски Индекс.

„Вујовиќ полуде, Македонците во пеколот во Арена ги срушија Словенците“- хрватски 24 Сата.

„Македонците во драма до победа против Словенија: Браќата Лазарови ги изненадија фаворитите“- Спорт Арена.

„Навивачите приредија вистинско шоу! Најлудиот натпревар на првенството во преполната Арена, Киро и Македонците во инфарктна завршница до победа, Вујовиќ полуде на судиите и делегатите“- Јутарњи лист.

Еве што пишуваат дел од останатите медиуми во Србија и Хрватска:

Извор: лидер.мк