Исчезна деветгодишно дете во Чаир

loading...

Деветгодишно дете вчера исчезнало од неговиот дом, соопшти МВР.

Во саботата изутрина, во 01.20 часот во Полициска станица Чаир, А.С.(28) од Скопје, пријавила дека претходниот ден, 7 јули, во 17 часот од дома во непознат правец се оддалечил нејзиниот деветгодишен син.

Од МВР соопштија дека причината за оддалечувањето од домот е непозната и дека се преземаат мерки за пронаоѓање на детето.