НАЈНОВА АНАЛИЗА НА ВРЕМЕТО – ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО НЕ ЧЕКА

loading...

Во текот на денешниот ден (среда) ќе имаме променливо облачно време со сончеви периоди но и со локални послаби врнежи од дожд а можни се и сосема ретки грмежи додека на високит епланини ќе има слаби врнежи од снег.

Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец кој повремено ќе се засилува по интензитет.

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервал од 10 до 17 степени.

Утре (четврток) ќе имаме претежно сончево и топло време за овој период од годината а ќе има и мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец додека масималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 11 до 18 степени.

Во петок ќе има послаби локални врнежи од дожд додека во сабота територијата на нашата држава ќе биде зафатена од циклонот ХЕКТОР кој ќе услови врнежи и грмежи а ќе биде и невообичаено топло, спарно и мачно пред пристигнувањето на ХЕКТОР.

Сепак детална анализа околу циклонот ХЕКТОР следува денес (среда).

Почитувани граѓани и сограѓани одсега па натаму преку најшиот најголем метеоролошки медиум во Македонија можете да ја рекламирате вашата фирма. За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете да ја погледнете и секоја ново – обновена временска состојба. СЛАВЧО ПОПОСКИ.