НЕ СЕ КРАТКИ: Мажите обожаваат да го видат овој фустан на женското тело, потполно се во тренд!

loading...

Враќањето во мода на овој фустан беше на крајот на 2016 година, а мажите се луди за него.

Се работи за Слип фустан кој поради свилениот материјал, како сатен и свила, едноставен крој и детали од чипка потсетува на класичен модерен фустан за спиење.

Разни модни блогери, како и славни дами, го носеа овој невообичаен фустан кој ја нагласува женственоста во текот на изминатата година, а добра вест е дека нејзината популарност ќе продолжи и во наредните месеци.

Ким Кардашијан беше прва што ја промовираше свилената облека во црно со чипка, високи црни чизми или обувки со високи потпетици.