Провокативен фустан, шампањско, јагоди и плажа – Македонската фолкерка го прослави роденденот – Фото

loading...

Македонскиот фолк-пар Новица и Татјана Василевски веќе неколку години живеат и работата во Австралија, каде како што велат си ја пронашле среќата.

Пејачката објави фотографија од својот роденден, на која преку насмевката на нејзиното лице, се открива и нејзината среќа. Нјезиниот сопруг бил романтичен, па со шампањско и јагоди го одбележале роденденот.