Се трага по 22-годишно момче

loading...

На 11 ноември во 22.30 часот во Полициско одделение Сарај, Д.Н.(47) од скопското село Арнакија пријавил дека на 8 ноември околу 19.30 часот од  домот во непознат правец се оддалечил неговиот син Д.Ј.(22).

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на момчето.