Синоќа ограбен маркет во Скопје

0
52

Синоќа околу 22 часот на улицата „Волгоградска“ во Скопје, две маскирани лица со закана со пиштол ограбиле маркет.

Тие од сефот одзеле неутврдена сума пари од дневниот промет, по што се избегале.

Од полицијата преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и расчистување на случајот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here