Сообраќајка на патот Плетвар-Росоман, создадена поголема колона возила

loading...

Поради тешка сообраќајна незгода на патот Плетвар-Росоман сообраќајот се одвива наизменично и забавено, соопшти попладнево Автомото сојузот на Македонија.

Создадена е, како што информираат, поголема колона на возила.