Што слуша канадскиот премиер ова лето?

Канадскиот премиер Џастин Трудо објави на сајтот Спотифај плеј-листа од песни, кои ги слуша ова лето.

Меѓу омилените изведувачи на премиерот се Дрејк, Фијона Епл, Питер Габриел, Нене Чери.

– Што слушам ова лето? Што би требало?, напиша тој на англиски и француски кога ја објави листата на Твитер.

Трудо (45) не е првиот светски функционер, кој објавува листа песни на сајтот Спотлајф. Пред него тоа го направи поранешниот претседател на САД, Барак Обама.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here