Таг: акција

Видео од полициската акција во Арачиново: Запленети 150 килограми дрога

По налог на ОЈО полицијата вчера влегла објектитите на осомничените  каде се пронајдени 120 килограми марихуана и по 100 грама хероин и кокаин. Лицата...

Граѓаните на Косово му „донираа“ 300 вратоврски на Харадинај

Иницијаторите на „хуманитарната акција“ за помош на Рамуш Харадинај денеска пред владата на Косово закачија 300 вратоврски за премиерот. Ваквиот потег доаѓа откако Харадинај во...

Крводарителска акција во УЈП

Вработени во Управата за јавни приходи (УЈП) денеска даруваат крв во пресрет на одбележувањето на „Денот на даночниците“ во рамки на Програмата за општествена...

Акција за чистење во општина Кисела Вода

Општина Кисела Вода преку Секторот за месна самоуправа и социјална заштита денеска почна со акција за расчистување на дел од својата територија. Сезонските работници...

Голема акција на руските служби: Уапсени 69 припадници на Исламска држава

Руската Федерална служба за безбедност соопшти денес дека нејзините припадници привеле 69 осомничени припадници на Исламска држава во полициска акција во Москва. Осомничените се членови...

(ВИДЕО) Тринаесет локали затворени, четири лица уапсени

Тринаесет угостителски објекти се затворени, а на едукација се повикани пет сопственици на угостителски објекти во синоќешната акција на МВР. https://youtu.be/Pf0rh-jhpXU Македонската полиција во текот на...

Акција на ракометниот колектив Вардар „Донирајте книги за Македонците во Нашице“

Актуелниот европски ракометен шампион Вардар иницира интересна акција, за собирање на книги на Македонците кои живеат во Нашице, Хрватска. Како што информираат на својот веб...

Нови Сад под полициска опсада – специјалците се судрија со мафијата...

Пред два дена во Нови Сад се одвивала полициска акција поради која буквално бил опколен градот. Како што пренесува српскиот Курир, се одвивала филмска акција,...

Акција за чистење на просторот во Клинички центар

Службата за заеднички и општи работи при клинички центар и Државниот санитарен и здравствен инспекторат денеска организираат заедничка акција за чистење на просторот во...

Бубо Каров: Не се согласувам да се укине акција „Ден на...

Укинувањето на десетгодишната Акција „Ден на дрвото“ ќе биде катастрофална грешка, вели за Алфа Бубо Каров - човекот кој изминативе години силно ја поддржуваше...

НАЈНОВИ

loading...