четврток, ноември 23, 2017
Почетна Тагови акција

Таг: акција

Голема акција на руските служби: Уапсени 69 припадници на Исламска држава

Руската Федерална служба за безбедност соопшти денес дека нејзините припадници привеле 69 осомничени припадници на Исламска држава во полициска акција во Москва. Осомничените се членови...

(ВИДЕО) Тринаесет локали затворени, четири лица уапсени

Тринаесет угостителски објекти се затворени, а на едукација се повикани пет сопственици на угостителски објекти во синоќешната акција на МВР. https://youtu.be/Pf0rh-jhpXU Македонската полиција во текот на...

Акција на ракометниот колектив Вардар „Донирајте книги за Македонците во Нашице“

Актуелниот европски ракометен шампион Вардар иницира интересна акција, за собирање на книги на Македонците кои живеат во Нашице, Хрватска. Како што информираат на својот веб...

Нови Сад под полициска опсада – специјалците се судрија со мафијата...

Пред два дена во Нови Сад се одвивала полициска акција поради која буквално бил опколен градот. Како што пренесува српскиот Курир, се одвивала филмска акција,...

Акција за чистење на просторот во Клинички центар

Службата за заеднички и општи работи при клинички центар и Државниот санитарен и здравствен инспекторат денеска организираат заедничка акција за чистење на просторот во...

Бубо Каров: Не се согласувам да се укине акција „Ден на...

Укинувањето на десетгодишната Акција „Ден на дрвото“ ќе биде катастрофална грешка, вели за Алфа Бубо Каров - човекот кој изминативе години силно ја поддржуваше...

Владата ја укинува акцијата „Ден на дрвото“

Десетгодишната Акција „Ден на дрвото“ заминува во историјата, дознава Алфа. Досегашните акции беа силно поддржани од претходната Влада со сите надлежни министерства, од Заедницата...

Со велосипеди против огромното загадување во Скопје

Здружението на граѓани за одржлив развој и заштита на животната средина „Гоу грин“ и Центарот за истражување и информирање за животната средина „Еко-свест“ во...

Дводневна акција за собирање кабаст отпад во Општина Ѓорче Петров

Општина Ѓорче Петров во соработка со ЈП „Комунална хигиена“ денеска и утре ќе спроведе акција за собирање кабаст отпад. Акцијата денес ќе се одвива во...

(ФОТО) Огромна векна леб ги зачуди скопјани

Огромна векна леб е поставена на скверот близу булеварот Партизански одреди на автобуската постојка. Се работи за герила-акција на млади луѓе, како нивен придонес во...