Таг: бикини мун

„Бикини Мун“ на Манчевски на ФЕСТ во Белград

„Бикини Мун“, петтиот филм на Милчо Манчевски, ќе има европска премиера на белградски ФЕСТ, каде што македонскиот режисер ќе биде и претседател на жирито....

Светска премиера на „Бикини Мун“ на Манчевски на фестивалот во Сао...

Светската премиера на новиот филм на Милчо Манчевски, „Бикини Мун“, ќе биде на најголемиот филмски фестивал во Латинска Америка, фестивалот во Сао Пауло, Бразил. „Бикини...

НАЈНОВИ

loading...