среда, септември 20, 2017
Почетна Тагови град Скопје

Таг: град Скопје

Внимавајте: Криминалци лажно се претставуваат како анкетари

Во скопската Општина Карпош или конкретно Карпош 3 и Карпош 4 во изминативе неколку денови интензивно се врши анкета во врска со локалните избори...

Општина Центар: Ќе биде поставен монтажен паркинг во Дебар Маало

Општина Центар информира дека го поздравува конструктивниот протест кој вчера го одржаа граѓаните и каде побараа ослободување на тротоарите од возила во Дебар Маало....

ФОТО: Автобус се преврте кај Велес најмалку 15 повредени

Според информации на социјалните мрежи  немало жртви само повредени, а станувало збор за автобус кој враќал туристи од Пефкохори од Грција.   Тешка сообраќајка се случила...

Чернобил во Тетово, Струга се бори, Скопје се гуши

Изминатата ноќ беше една од најужасните за Тетово, силен чад излегуваше од депонијата. Тетовчани ја поминаа вечерта со затворени врати и прозорци а оние...

Трајановски и Трајковски на увид во Ченто – Се реконструираат улиците...

Градоначалниците на Град Скопје и Општина Гази Баба, Коце Трајановски и Тони Трајковски денеска извршија увид во градежните работи на реконструкцијата на дел од...

Скопје кандидат за „Европска престолнина на културата“

Со изложби на фотографии и инсталации, како и со проекција на документарен филм, вечер во Младинскиот културен центар почнува проектот „Европска престолнина на културата“. Целта...

Скопско лето во полн ек – театарски претстави, концерти, промоции…

На 21.07.2017, петок, со почеток во 22:00 часот ќе се одржи концерт на Гоце Стевковски Септет, на Факултетот за ликовни уметности – Сули ан. Билетите се во продажба по...

Телефонска закана на скопскиот аеродром

По добивање пријава за настанот, полициски службеници веднаш излегле на местото на настанот. Неофицијално лицето се заканило со зборовите „Сите во воздух ќе ве кренам“. -Од...

Започна втората фаза од проектот за реконструкција на улицата Сарај

Градот Скопје денеска ги започна градежните работи на втората фаза од проектот за реконструкција на улицата Сарај. На почетокот на градежните работи присуствуваа градоначалникот на...

(ВИДЕО) Скопје подготвен за Суперкупот: Изработено промотивно видео за информирање на...

Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски на социјалната мрежа Фејсбук објави промотивно видео кое има за цел да ги промовира убавините на Скопје, но...
Close