вторник, ноември 21, 2017
Почетна Тагови град Скопје

Таг: град Скопје

Двосменско работење во Град Скопје, услуги за граѓаните до 19:30 часот

Од следната недела во бараката број 16 во Град Скопје ќе се работи двосменски, од 7:30 до 19:30 часот. Во текот на работењето ќе...

Милијардерот Самир Мане од Корча ќе го гради „Скопје 2017“

„Балфин груп“, во сопственост на албанскиот милијардер Самир Мане, објави инвестиција од 180 милиони евра во македонскиот главен град преку својата новоформирана компанија во...

(фото)Срамота, доказ за (не)квалитетoт со кој се работи

Овие две фотографии се од булеварот Партизански одреди пред Симпо во Карпош, Скопје. Сите паметиме дека нема месец дена откако е реновиран булеварот, беше...

Шест кандидати за градоначалник на Скопје потпишаа изјава за „Платформата за...

Шест од осумте кандидати за градоначалник на Град Скопје денеска ја потпишаа изјавата за почитување на „Платформата за чист воздух“ на граѓанската иницијатива О2...

Шенка Колозова – кандидат за советник во Град Скопје

Познатата македонска актерка, Шенка Колозова, со кој израснаа многу генерации гледајќи ја во „Македонските народни приказни“, се кандидира за советник во Град Скопје преку...

Внимавајте: Криминалци лажно се претставуваат како анкетари

Во скопската Општина Карпош или конкретно Карпош 3 и Карпош 4 во изминативе неколку денови интензивно се врши анкета во врска со локалните избори...

Општина Центар: Ќе биде поставен монтажен паркинг во Дебар Маало

Општина Центар информира дека го поздравува конструктивниот протест кој вчера го одржаа граѓаните и каде побараа ослободување на тротоарите од возила во Дебар Маало....

ФОТО: Автобус се преврте кај Велес најмалку 15 повредени

Според информации на социјалните мрежи  немало жртви само повредени, а станувало збор за автобус кој враќал туристи од Пефкохори од Грција.   Тешка сообраќајка се случила...

Чернобил во Тетово, Струга се бори, Скопје се гуши

Изминатата ноќ беше една од најужасните за Тетово, силен чад излегуваше од депонијата. Тетовчани ја поминаа вечерта со затворени врати и прозорци а оние...

Трајановски и Трајковски на увид во Ченто – Се реконструираат улиците...

Градоначалниците на Град Скопје и Општина Гази Баба, Коце Трајановски и Тони Трајковски денеска извршија увид во градежните работи на реконструкцијата на дел од...