Таг: игор џамбазов

Игор Џамбазов објави книга со стиховите на песните што ги пеел...

Издавачкиот центар „Три“ ќе ја промовира новата книга на Игор Џамбазов, со наслов „Улица диши длабоко“. Овојпат Џамбазов објавува стихови, надополнети со анегдоти за...

(Видео) Игор Џамбазов и Весна Петрушевска откриваат кога последен пат воделе...

Во кусо видео интервју Игор Џамбазов и Весна Петрушевска, кои глумат заедно во претстаата „Брачна игра“, одговараат на бројни прашања за себе, за омилените...

Весна Бејби организираше забава за ќеркичката: Џамбазов, Елена и Каролина на...

Една од нашите најпознати актерки, Весна Петрушеска – Бејби, викендов во еден познат скопски ресторан ги собрала своите најблиски пријатели за да го прослават...

Вечерва екстра ден на Пиволенд- Игор Џамбазов го затвора фестивалот

Пивскиот фестивал кој требаше да трае шест дена го откри изненадувањето за своите посетители- Пиволенд вечерва чести уште една вечер. На најпознатиот фестивал на...

Џамбазов: Алкохолот и јас… Стара приказна, луѓе мои

„Се започна со „самарчето“. И тоа она „волшебното“. Имав само 12 години. Бев најобично курле. од Скупи. Го глумев легендарниот партизански курир кој шверцува...

Цитати од Игор Џамбазов кои ќе ви го разубават денот

Игор Џамбазов досега објави три книги: „Гол човек“, „Прирачник за антиантиалкохоличари“ и „Приказни од Мјаукедонија“, а преживеа и многу повеќе од раскажаното во нив....

Весна Петрушевска и Игор Џамбазов не го заборавија Тоше Проески: Велигденскиот...

Весна Петрушевска и Игор Џамбазов постојано го споменуваат Тоше Проески со најубави зборови полни љубов. Сега тие овој велигденски викенд го минуваат токму во родниот...

Со лажен профил на Игор Џамбазов бараат пари за „наводно“ болно...

Весна Бејби Петрушевска на фејсбук излезе со порака и апел да не се верува на наводниот профил од Игор Џамбазов кој е лажен кој...

НАЈНОВИ

loading...