вторник, јануари 16, 2018
Почетна Тагови концерт

Таг: концерт

Новогодишен концерт „Лејдис симфони” на Камерниот оркестар – Битола

Камерниот оркестар на Битола вечер, со традиционалниот новогодишен концерт, ќе ја заокружи успешната година во која настапуваше дома и во странство. На програмата се хитови...

Големата балканска ѕвезда за првпат доаѓа на концерт во Скопје

Познатата балканска музичка ѕвезда Марија Шерифовиќ на голем солистички концерт за прв пат во Скопје. Единствената српска победничка на најголемиот музички настан – Евровизија, одлучи да ги...

Предновогодишен концерт на Џипси Кингс во Скопје

Во рамки на второто издание на настанот ALL YOU NEED IS LOVE, во петок во ВИП Арената „Борис Трајковски“ предновогодишниот концерт ќе одржи една...

Концерт на Македонската филхармонија и студенти од ФМУ

„Звукот на идната генерација“ е насловен вечерашниот концерт на Македонската филхармонија и седум студенти од Факултетот за музичка уметност-Скопје. Ќе настапат студентите: Анастасија Грговска -...

Роденденски концерт на Македонската филхармонија

„Среќен ти роденден!“ е насловен вечерашниот симфониски концерт на Македонската филхармонија со кој најстарата музичка институција во Македонија ќе одбележи 73 години постоење. На програмата...

Легендата не се откажува: Конечно добри вести од Оливер Драгојевиќ

Оваа информација фановите долго време ја чекаа. Легендата не се откажува. Настапот на Оливер Драгојвиќ на вториот концерт зависи од дозволата на неговите лекари,...

„One night in America“ – голем добротворен концерт на американска музика

Македонско американската алумни асоцијација (МААА) има особена чест и задоволство да ја извести јавностa дека организира голем добротворен концерт на американска музика во изведба...

ПО 25 ГОДИНИ: Утревечер концерт на „Меморија“

Македонската група „Меморија“ по пауза од 25 години утревечер ќе одржи концерт во Метрополис арена. Концертот е по повод 35 години од основањето на бендот и...

Македонската филхармонија ќе донира за лекувањето за Валерија Зафировска

Македонската филхармонија соопшти дека се приклучува кон хуманитарната акција за собирање средства за лекувањето на седумгодишната Валерија Зафировска од Штип, која боледува од тумор...

Незгода на сцената на концертот на Јоксимовиќ, му се слоши на...

На концертот на балканската музичка ѕвезда Жељко Јоксимовиќ, кој се одржа во саботата во салата „Борис Трајковски“ во Скопје се случи мала незгода на...