Таг: криминал

Повторно пукање во Скопје

Утрово, во 05:18 часот, на улица „Антон Попов“, во населбата Кисела Вода, од страна на непознати сторители, од возило во движење биле испукани проектили...

Внимавајте: Криминалци лажно се претставуваат како анкетари

Во скопската Општина Карпош или конкретно Карпош 3 и Карпош 4 во изминативе неколку денови интензивно се врши анкета во врска со локалните избори...

Шок за добро утро на комшиите им приредил Скопјанец

Во 07:00 часот наутро лице со нож им ги дупнало гумите на над 30 автомобили паркирани во различни паркинзи во Скопје- Север. Некои жители од...

Внимавајте! Криминални групи се спремаат да оперираат низ Скопје за време...

Суперкупот привлекува огромно внимание, но и многу богата клиентела и навивачи од Европа. Според непотврдени информации помали групи од по неколку лица се спремаат...

Полицијата на нозе, на скопскиот аеродром уапсен опасен криминалец

Ноќеска во 01.40 часот на Граничен премин Аеродром „Александар Велики“ Скопје, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето Д.Н. (53) од Морани се наоѓа...

Пет сериски убијци што никогаш не биле фатени

И покрај деталните форензичарски анализи, и понатаму има многу несреќи и злосторства во светот, а овие пет сериски убијци никогаш не биле фатени. 1. Пивски...
исчезнато лице

Млади деликвенти ограбиле деловни објекти во Охрид во неколку наврати

четири Скопјани организирано краделе во деловни објекти во Охрид. Малолетни дечко и девојка, двајцата на 16 годишна возраст, заедно со нивни двајца другари на 21 годишна...

НАЈНОВИ

loading...