Таг: мајами

Србинка останала во сред ураган: Овие фотографии уште не сте ги...

Лидија Драгичевиќ која живее во Мајами со група Срби останала во градот во кој имало паника заради ураганот. Таа го фотографирала ураганот Ирма кој помина...

Ирма се наближува кон Флорида, Мајами е град на духови –...

Ураганот Ирма се наближува кон Флорида. Гувернерот Рик Скот постапи по сопствените препораки и самиот ја напушти Флорида. Милионскиот Мајами, каде треба да помине...

Се соблекла топлес: Хајди Клум фотографирана разголена на својот одмор –...

Таа има 43 години и воопшто не се срами да го покаже своето голо тело. Славната манекенка Хајди Клум ја фотографирале папараци додека топлес шетала...

„Чија си“ на Тоше Проески ечеше на кошаркарски натпревар во Мајами-Видео

Песната „Чија си“ на Тоше Проески одекнуваше низ кошаркарскиот терен „AmericanAirlines Arena“ во Мајами благодарение на Словенецот Горан Драгиќ. Тој постигна 25 поени како најдобар...

НАЈНОВИ

loading...