Таг: мода

НЕ СЕ КРАТКИ: Мажите обожаваат да го видат овој фустан на...

Враќањето во мода на овој фустан беше на крајот на 2016 година, а мажите се луди за него. Се работи за Слип фустан кој поради...

Симпатично модно издание на актерката која ја засени и Џенифер Лопез

Последните неколку недели, трите познати актерки се наоѓаат во Њујорк, каде го снимаат новиот филм “Second Act” кој сигурно ќе привлече големо внимание. Станува збор...

Уличната мода на Југословенките во 80-те

Модата низ стилот на Југословенките во 80-те години. Фотографот Феџа Клариќ во 1985 година со својот објектив ги овековечи најубавите Сплитчанки и така влезе во...

Најдобрите модни изданија на Тамара Тодевска и нејзината ќеркичка Хана –...

Малата Хана веќе година и половина е најголемата причина за среќа во животот на пејачката Тамара Тодевска. Во месец мај ќерката на Тамара Тодевска и Александар Димитровски...

Најтоплиот тренд на Инстаграм: Џемпери кои ќе ве освојат со својот...

Доколку имате Инстаграм, тогаш сигурно сте ги забележале. Социјалните мрежи се преплавени со шарени, дебели џемпери со драматични ракави и впечатливи топчиња, а ги...

Моден погодок: Џенифер Лопез со совршен есенски стајлинг покрај Алекс во...

Независно дали чекори на црвениот тепих или низ њујоршките улици, Џенифер Лопез секогаш изгледа „скоцкано“ од глава до пети. 48-годишната пејачка и актерка шармираше во...

Викторија Лоба со секси стајлинг прошета низ Скопје – Фото

Викторија со својот сензуален руски изглед што и да облече на себе изгледа маркантно и привлечно, а посебно ако облече нешто посексапилно. Минимализмот и спортските...

Вера во секси чизми пред 10 години диктира мода

Вера Јанковиќ долги години беше водителка на фестивалот на забавна музика „Макфест“. Во годините поминати на сцената Вера го менуваше стилот. Таа се појавуваше...

Уникатна убавина и свој стил: Еве која е најдобро облечената жена...

Манекенката Џиџи Хадид е најдобро облечената жена за 2017 години според изборот на магазинот Гламур. После неа на листата се наоѓаат Дакота Џонсон, Кристин Стујард,...

NinnaRed: „Љубовта кон модата не се раѓа, секоја урбана девојка гаи...

Млада, прекрасна, модерна и секогаш насмеана, Николина Славковска или девојката позната под називот NinnaRed е вистинска урбана девојка која потполно се вклопува во нашиот...

НАЈНОВИ

loading...