среда, септември 20, 2017
Почетна Тагови музика

Таг: музика

Ќе се наежите од звукот: Ѕвездата на Барселона поседува уште еден...

Најдобриот играч на Барселона Лионел Меси освен големиот фудбалски талент овој пат докажа дека располага со уште еден талент. Барселона додека се подготвува за стартот...

Андријана Јаневска: Подобро се заработува од политички кампањи – Видео

Поп-пејачката Андријана Јаневска се врати од Њујорк каде што со својата сестра Николина имаше концерт. Станува збор за класична музика, циклус композиции за мецосопран....

Трајановски: Скопјани уживаа во одлична музика и забава, продолжуваме и вечерва...

Скопјани и овојпат уживаа во одлична музика и забава на првата вечер од „Супер Скопје“ во Старата скопска чаршија. Одлична музика и многу позитивна енергија...

Легендарниот бенд „ТОТО“ за првпат доаѓа во Скопје

Еден од најголемите американски бендови на сите времиња – „Тото“ прв пат доаѓа во Скопје, а концертот е дел од јубилејната турнеја по повод...

Емина и Милица со провокативен спот за песната на Дарко Димитров...

Емина Јаховиќ со месеци напорно работи на својот нов албум, од кој поцна со презентација на дел од песните. Прва на списокот е „Лимонада“, дуетска...

Деми Мур се веселела до зори со хитовите на Мирослав Илиќ

Холивудската актерка Деми Мур, која во саботата допатувала во Белград, секоја вечер со друштвото ги посетува белградските кафеани, од каде што излегува меѓу последните...

Јован Петрески – БАБУРА ЈУНИОР: “Беше мој втор татко, учител и...

1. Од кога се занимаваш со музика, каков вид на музика пушташ и нешто повеќе за тебе? Со музика се занимавам уште од мали нозе,...

Скопски летен ритам од 12 до 16 јули 2017

Оваа недела во рамките на манифестацијата Скопски летен ритам која ја организира Конгресниот центар Александар Македонски, ќе може да проследите повеќе настани. Следниве неколку дена...

Познати првите ѕвезди кои ќе настапат на “ПИВО ФЕСТ” оваа година

Познати се првите звучни имиња кои оваа година ќе ги забавуваат прилепчани на 15-тото издание на фестивалот на пивото и скарата, што ќе се...

Итри сватови им лепат лажни двеилјадарки на музичарите по свадби за...

Досетливи свадбари во изминатиот период, откако е пуштена во промет банкнотата од 2.000 денари, си играат мајтап со музичарите што ги забавуваат гостите на...
Close