среда, септември 20, 2017
Почетна Тагови невработеност

Таг: невработеност

Стапката на невработеност во вториот квартал намалена на 22,6 проценти

Стапката на невработеност во второто тримесечје од годинава изнесува 22,6 проценти и во однос на претходниот квартал бележи намалување од 0,3 проценти. Според објавените...
Close